• Dolar
  7.8492
 • Euro
  9.3073
 • G. Altın
  484.04
 • T. Altın
  3269.9

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın oldu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun tensipleri ile uzun süredir İl Başkanlığı görevini sürdüren mevcut İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu'nun yerine Abdullah Akın getirildi.

 

 

ABDULLAH AKIN KİMDİR

Abdullah AKIN, 1983 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladıktan sonra 2006 yılında Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Elektronik Ana Bilim dalında Tezli Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamladı. 2010 yılında Türkiye’nin ilk LED ampul üretim tesisini Elazığ’da kurdu ve bu sayede Yılın Mucidi Ödülü, Yılın İnovatif Yatırımı Ödülü, Yılın Sosyal Girişimcisi Ödülüne layık görüldü. 2018 yılında Türkiye’nin ilk milli ve yerli silah fenerini üretip Deniz Kuvvetlerinin kullanımına sundu ve NATO onay kodu aldı. Savunma, Harp ve Elektronik sanayiine yönelik milli menfaatlere yönelik çeşitli çalışmalara imza attı.

25 yılı aşkın süre Milli Gençlik Vakfı Ortaöğretim, Merkez İlçe Teşkilatında görev yürütüp ve Üniversite Teşkilatı başkanlığı icra etti.14 yıl MÜSİAD işadamları derneği üyeliği bulunan Abdullah AKIN derneğin çeşitli kademelerinde görev aldı ve halen MÜSİAD Yönetim Kurulu üyesidir. Aynı zamanda illimizde faaliyet gösteren Savunma Uzay ve Havacılık Kümelenmesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesidir.