• Dolar
  7.8492
 • Euro
  9.3073
 • G. Altın
  484.04
 • T. Altın
  3269.9

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, katıldığı bir programda Elazığlı vatandaşların deprem ve korona salgınında yaşadıkları sorunları dile getirmek için Twitter'da açtıkları "SahipsizElazığ" kampanyasına tepki göstererek, "Kovid-19 değil ihanet-19 virüsü var bunların kanında" dedi. Demirbağ'ın bu sözleri vatandaşların tepkisini çekti.

AK Parti AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ Twitter'da "Elazığ'ın sahibi yok" şeklindeki eleştirilere yanıt verdi. Demirbağ, "Sahibi Allahtır, Tayyip Erdoğan'dır, devlettir. 'Elazığ'ın sahibi yok' diyenlerin sahibi yok” dedi.

“KAN TAHLİLİ YAPTIRSINLAR"

"Elazığ'ın sahibi yok' diyenlerin sahibi yok" diyerek sözlerine başlayan Demirbağ, şöyle devam etti: "Tabii ki sahibi var Elazığ'ın. Tayyip Erdoğan var, Allah'tan sonra. Biz varız. Ne demektir? Haşa, ben utanıyorum 'biz varız' derken. Sahibi Allah'tır, Tayyip Erdoğan'dır, devlettir. 'Elazığ'ın sahibi yok' diyenlerin sahibi yok. Gitsin kan tahlilini yaptırsınlar. O kadar ucuz değil, araştıracak. Gafletten gelmiş paylaşmışsa bir şey demiyorum. Kampanyayı başlatanların kan tahlilini yaptırmak lazım. Kovid-19 değil 'ihanet 19' virüsü var onların kanlarında."

"SEÇİYORSUN, SEÇME O ZAMAN"

Demirbağ, sözlerinin devamında "Seçimden 3 ay sonra başladılar 'Elazığ'ın sahibi yok' diye. Sen seçiyorsun, seçme o zaman" dedi.

DEMİRBAĞ’A TEPKİLER TÜRKİYE GÜNDEMİNE GİRDİ

Milletvekili Demirbağ’ın açıklamaları sonrası "SahipsizElazığ"hashtagı Twitter’de yine Türkiye gündeminin ilk sırasında yer alırken birçok vatandaş Demirbağ’a tepki gösterdi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'da sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Demirbağ'ın söylemlerine karşı tepkisini dile getirdi.