• Dolar
  5.7477
 • Euro
  6.3537
 • G. Altın
  280.12
 • T. Altın
  1886.2

Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil, yazılı bir açıklama yaparak yönetime talipli çıkması durumunda vakit geçirmeden istifa kararı alacaklarını ancak bu süreçten rant elde etmeye çalışanlara ise fırsat vermeyeceklerini belirtti.

Yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle oldukça çalkantılı günler geçiren Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü’nde Başkan İrfan Yumakgil, yazılı bir açıklama yaparak görevi bırakmaya hazır olduğunu belirtti.
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın teklifi ile Başkanlık görevini kabul eden sonraki süreçte ise beklediği desteği bir türlü bulamayarak istifa noktasına gelen Başkan İrfan Yumakgil, açıklamasında görevi ancak şartlı bir şekilde bırakabileceklerinin altını çizerken, buna gerekçe olarak ise bu durumdan rant elde etmek isteyen kişilere fırsat vermemek için böyle bir yol seçtiklerini ifade etti.
Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil tarafından yapılan açıklama aynen şöyle;
“Genel Kurul Delegelerimizin bizlere görev verdiği 03.08.2018 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu olarak Elazığspor’umuz için iyi niyetle mücadele etmekteyiz.
Yaşanan olumsuzluklara rağmen, zaruri ihtiyaçlar karşılanarak takımımızın bu ligde mücadele etmesinin gerekleri yerine getirilmiştir. Her ne kadar gelir getirici projelerle ilgili mesafe kat edilmiş olsa da, kısa vadede yaşanan maddi sıkıntı çözüme kavuşmamıştır. Yönetim Kurulumuz bütün bu gelişmelerle hep yaralanan, eleştirilen ve suçlanan konumda olmasına rağmen Elazığspor’umuzun sahipsiz kalmaması adına kolay olan istifa seçeneği yerine, zor olan  devamı seçmiştir.
Ancak şu da bilinmelidir ki; bizlerin göreve gelmesini isteyen, bizleri bu süreçte destekleyerek görev almamızı sağlayan ilimiz erklerinin, bu görevde kalmamamızı istemeleri ya da herkesin mutabık kalarak bu güzide kulübümüzü yönetecek bir ekibin oluşması halinde de zaman geçirilmeden istifa edilecektir.
Çok büyük bir aksilik yaşanmadığı takdirde izlenecek bu yoldaki maksadımız da; tüzükteki açıkları kullanarak yönetime kurtarıcı rolüyle gelmeye çalışan, zarar verici mihrakların önünü alabilmektir.Görevde bulunduğumuz süre içerisinde camiamızın oluruna sunulacak yeni tüzük çalışmasıyla; kulübümüz adına milat olabilecek bir aşama gerçekleştirmeye çalışılacak olup; seçim, üyelik ve mali anlamda geçmiş sıkıntıların yaşanmaması için bazı kurallar getirilecektir.

Özetle; bize görev tevdi eden erk ve delegelerimizin “bu işi daha başarılı yapacaklar var” diyerek fikir birliği etmesi halinde istifa seçeneği anında uygulamaya konulacaktır. Ancak ortamı puslu hava zannederek, yönetim hemen istifa etsin baskısını oluşturup “istifadan sonra kongrede kimse çıkmaz bize muhtaç kalırlar” zihniyetiyle rant elde etmeye çalışanlara ilimiz ve camiamız adına fırsat verilmeyecektir.
Yönetime talip olacakların, yönetimimizin istifasının ardından kongre sürecine kadar geçecek en az 1 aylık sürede kulübümüzün sahipsiz kalmaması adına, yönetimimizin istifasını beklemeden kamuoyu önüne çıkıp, kendilerini ifade ederek  kabul görmeleri ve akabinde bu görevi almaları beklenecektir. Kamuoyuna Saygılarımızla Arz ederiz.