• Dolar
  5.7477
 • Euro
  6.3537
 • G. Altın
  280.12
 • T. Altın
  1886.2

ELAZIĞSPOR’DA GEÇTİĞİMİZ HAFTA YAPILMASI PLANLANAN ANCAK YETERLİ ÇOĞUNLUK SAĞLANAMADIĞI İÇİN ERTELENEN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL BUGÜN YAPILDI. KONGRE SONUCUNDA ADAYLARDAN NECATİ ERDEM 44 OYDA KALIRKEN, 118 OY ALAN İRFAN YUMAKGİL, ELAZIĞSPOR’UN YENİ BAŞKANI OLDU.

Elazığspor’da İrfan Yumakgil dönemi... Bordo-Beyazlı temsilcimizde, geçtiğimiz hafta yapılması planlanan ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen olağanüstü genel kurul toplantısı bugün gerçekleştirildi.
Çoğunluk şartının aranmadığı ve yönetim ile denetleme kurulu üye tam sayısının yarısının 1 fazlası yani 57 delegenin iştirakinin gerektiği kongrede, hazirun cetveline 155 delege imza atarken, sonradan üye yapılan delegelerle birlikte oy kullanan genel kurul üye sayısı 163’e yükseldi.
Saat 14.00’de yapılması gereken kongre yaklaşık 40 dakika gecikmeli olarak başlarken, verilen önergelerle Divan Başkanlığı’na Galip Belhan, Kâtip Üyeliklere ise Coşkun Kamaç ve Yunus Genç seçildi. Kongrede ilk olarak Hacı Murat Yümlü dönemine ait faaliyet raporu okunurken, oylamaya sunulan hesaplar ibra edildi ve Hacı Murat Yümlü’nün Elazığspor’dan alacağı olan rakam 1 Milyon 94 Bin TL olarak kayıtlara geçti.
Daha sonra ise Denetleme Kurulu raporları okunurken, genel kurul üyeleri denetleme kurulu raporlarını da ibra etti. Gündem maddeleri gereğince daha sonra ise seçimlere geçildi ve kullanılan oylar sonucunda 118 oy alan İrfan Yumakgil, Elazığspor’un yeni başkanı oldu.
Öte yandan diğer başkan adayı Necati Erdem ise 44 oy alırken, kullanılan 1 oy ise mükerrer olması nedeniyle geçersiz sayıldı.

Yumakgil: “Görüşüp anlaştığımız oyuncular var”
Teşekkür konuşması için sahneye çıkan Elazığspor’un yeni başkanı İrfan Yumakgil, “Elazığspor’umuza hayırlı olsun diyelim. Bundan sonra hemen sahaya inip hızlı bir şekilde Elazığspor’umuzun problemlerini halletmek için elimizden gelen gayretleri sarf edeceğiz. Varsa yoksa Elazığspor vardır. Bir olalım, birlik olalım, hep beraber bu şehri güzel günlere kavuşturalım diyorum” dedi.
Transfer tahtasını gelecek hafta açacaklarını belirten Yumakgil, “Şu an önemli olan tahtanın açılması değil. Önemli olan transferleri hazırlamamız. Hazırladıktan sonra tahtayı açıp çocukların lisanslarını çıkaracağız. Şu anda İstanbul’da bir yöneticimiz var. Transfer görüşmelerini yapıyor. Biz arkadaşlarla, hocamızla istişare edeceğiz ve kararımızı vereceğiz. Şu an ki gayemiz Türkiye’nin 5 büyük takımında kadroya giremeyen, kamp geçirmiş gençleri almak. Alabilirsek de 2 yabancı alıp işi sonlandırmayı düşünüyoruz. Görüşüp anlaştığımız oyuncular var ama bizim mazbatayı almamızı bekliyorlar. Pazartesi ya da salı onları tek tek açıklayacağız” dedi.
Elazığspor’un yeni başkanı Yumakgil’in yönetim listesinde Abdulkadir Toluç, Ahmet Erdoğan, Ali Şiş, Aytunç Sunguroğlu, Başaran Yaşlı, Çağdaş Yurt, Emrah Demirci, Erhan Eren Kurnaz, Haşim Ayverdi, İhsan Akmurat, İkbal Demirbağ, Kürşat Mete Obuz, Mahmut Yıldız, Mehmet Çoban, Mehmet Hamedi, Mehmet Yalçın, Metin Yüksel Akman, Nurettin Kaya, Murat Yerlikaya, Mustafa Ağar, Mustafa Bahadır Çiçek, Nurullah Çelik, Zeki Dağ ve Zülfü Altuntaş yer aldı.