• Dolar
  5.7212
 • Euro
  6.3361
 • G. Altın
  276.67
 • T. Altın
  1843.9

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı…Ramazan Bayramı’nda, Güneydoğu Kesimler Dışında Ülkemizin Büyük Bölümünün Gök Gürültülü Sağanak Yağışların Görüleceği Tahmin Ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı yaptığı açıklamada Ramazan ayı boyunca sıkça görülen gök gürültülü sağanak yağışların ramazan bayramında da devam edeceği tahmin ediliyor.

Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman illerinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışla birlikte mevsim normallerine düşmesi bekleniyor.

Bölgemizde görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların 14 Haziran perşembe günü tüm bölgede görüleceği belirtiliyor.

15 Haziran Cuma günü Adıyaman’ın güney kesimleri dışında, tüm bölgede yağış görülecekken, 16 Haziran Cumartesi günü Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Malatya’nın kuzey ve doğu kesimlerinde, 17 haziran günü ise Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yağışların kısa süreli etkili olacağı bildiriliyor.

Öte yandan Meteroloji Genel Müdürlüğü tahmin edilen sağanak yağışlarla oluşacak kuvvetli rüzgâr, şimşek-yıldırım, dolu, su baskınlarına karşı uyardı.