• Dolar
  8.2742
 • Euro
  9.7355
 • G. Altın
  498.32
 • T. Altın
  3371.1

İşte Verilen Şok Ceza...

Transfer engelini kaldırabilmek için çözüm yolları arayan Elazığspor, FIFA’dan gelen haberle adeta yıkıldı. Yabancı futbolcularına olan borçları nedeniyle FIFA tarafından Elazığspor’a 3 dönem transfer yasağı cezası verildiği iddia edildi.

Elazığspor’un transfer engelini kaldırabilme ümitleri, bugün FIFA’dan gelen haberle adeta yıkıldı.

Yeri futbolcularına olan borçları nedeniyle sezon başında kadrosuna takviye yapamayan ve Transfer engelini Ara Transfer Dönemi’nde kaldırmayı ümit eden Elazığspor, bu kez de yabancı oyuncularına olan borçları nedeniyle FIFA engeliyle karşı karşıya kaldı.

Alınan bilgilere göre, FIFA Elazığspor Kulübü’ne 3 dönem transfer yasağı cezası verdi.

Geçmiş dönemlerde de 12 puan silme ve 2 dönem transfer yasağı cezası gibi yaptırımlarla karşı karşıya kalan Bordo-Beyazlı temsilcimiz, gelen bu son ceza ile çaresiz durumda kaldı.

Yerli oyunculara olan yaklaşık 17 Milyonluk borcu nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından uygulanan transfer engeline ilaveten bu kez de yabancı futbolculara olan borçlar için FIFA tarafından köşeye sıkıştırılan Elazığspor’un böylelikle ara transfer döneminde transfer engelini kaldırma ümitleri de boşa çıkmış oldu.

FIFA tarafından verilen 3 dönemlik transfer yasağı cezası sonrasında Elazığspor Kulübü’nden günün ilerleyen saatlerinde kapsamlı bir açıklama yapılması bekleniyor.

Ceyhun Gül/Haber