• Dolar
  7.3467
 • Euro
  8.944
 • G. Altın
  436.75
 • T. Altın
  2971.1

Deplasmanda karşılaştığı Bayburt Özel İdarespor’a 2-0 mağlup olarak önemli bir avantajı yitiren Elazığspor’da maçın ardından konuşan Teknik Direktör Levent Eriş, oyuncularını ilk kez hedef göstererek çok sert ifadeler kullandı. “Burası Kız Takımı Değil, Herkes Haddini Bilecek” diyen Eriş, Konya Maçı öncesi radikal kararlar sinyali verdi.

Cumartesi günü oynanan erteleme maçında deplasmanda karşılaştığı Bayburt Özel İdarespor’a 2-0 mağlup olarak, lider Turgutluspor ile arasındaki puan farkını 2’ye indirme fırsatını tepen Bordo-Beyazlı ekibimizde Teknik Direktör Levent Eriş, oyuncularına adeta ateş püskürdü.

İlk kez oyuncularını hedef gösteren tecrübeli teknik adam, şans verdiği bazı isimlerin Elazığspor’un formasının ağırlığının farkında olmadıklarını ve Elazığspor’a yakışır bir mücadele veremediklerini ifade ederek, bu isimlerin bir daha forma şansı bulamayacaklarını söyledi.

 

 

-Bayburt Takımının Ayağı Topa Değmedi-

Bayburtspor’un 78. Dakikaya kadar kalelerine gelmediğini ve oyunun tamamen hâkimi olduklarını aktaran Levent Eriş, ilk 15 dakikada 3 tane net pozisyon yakaladıklarını belirtirken, “Onları atamazsanız, atamazsak nasıl galip geleceğiz deplasmanda? E tabi bazı eksiklerimiz var gol bölgesinde bunu aşikar olarak görüyoruz. 78 dakika kalemize gelmeyip de oyunun hâkimiyetinin bizde olması, bazen işe yaramıyor. Önemli olan skorda üretkenlik ve üretkenlikte biz de bugün çok sıkıntı yaşadık. Tabiki çok iddialı geldik ama yani iddiayı yaratan da bu çocuklar. Yani gökten zembille iddia gelmedi buraya. O yüzden de bu çocuklar mücadele verdiler, bugünlere kadar şu 6 haftadır son derece, işte şurada bile karşımızda Bayburt takımı, ayağı topa değmeyen Bayburt takımı var. Biz oyun oynamayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

- Hiçbir Hakkı Adaletsiz Bir Şekilde Dağıtmam-

Takımdaki forma adaletiyle de ilgili konuşan Levent Eriş, “Tabi erken şımaranlar da var. Bazen beklentilerimizin çok da, hani herkesin çok beklediği ve istediklerimizi çok alamadıklarımız da var. Bu zaman ister, bu biraz daha böyle çalışarak, daha çok futbolu doğru oynamaya yönelerek ister. Herkes birisinin oynamasını ister ama işte görüyoruz, oynatmak istediklerimizin bazılarını da çok net bir şekilde gördük. Ben kusura bakmasın kimse, hiçbir hakkı adaletsiz bir şekilde dağıtmam. Dağıttıklarımda istediğim performansı yine gördüm, yine veremediler. Bu konuda tabi çok çalışmaları lazım, şımarmamaları lazım, ciddiyetten uzak olmamaları lazım, futbol ciddi bir oyun, eğer ciddiyetten uzak oynarsanız sonuçta işte böyle mağlubiyetle dönerseniz” dedi.

 

-Görev Verdiğim Bazı Çocukların Performansı Kafamda Birçok Soru İşaretleri Bıraktı-

Çok üzgün, çok kızgın ve çok sinirli olduğunu aktaran Elazığspor Teknik Direktörü Levent Eriş, “Çünkü yani ben bu kadar emek veriyorum. Bu kadar emeğin karşılığında hep iterek, söyleyerek, bağırarak maç kazanılmaz. Ben de bazı şeylerin karşılığını oyuncularımdan görmek istiyorum bazen sahanın içerisinde. Böyle görmediğim zaman da, insan hak ettiği şeylerin karşılığını bulmadığı zaman çok üzülüyor ve sinirleniyorum. Ben de bugün o günlerden bir tanesini yaşadım. Görev verdiğim bazı çocukların performansını hiç beğenmediğim gibi kafamda birçok soru işaretleri de bıraktılar açıkçası” şeklinde konuştu.

 

 

-Burası Kız Takımı Değil-

Radikal kararlar almaktan çekinmeyeceğini ifade eden Eriş, “Gerekirse Radikal karar da alırım. Ben Allah’tan başka kimseden korkmadım bu yaşıma kadar. Kadro derinliğimiz var, yok fark etmez. Benim 16 yaşındaki çocuğum da oynar, diğeri de oynar. Yeter ki yüreklerini sahaya koysunlar. Burası kız takımı değil. Öyle arkasını dönecek, bilmem ne yapacak, mücadele etmeyecek. Elazığspor formasını ben sana veriyorsam, ağır bir formadır. Bu formanın ağırlığını taşıyacaksın. Taşımazsan, bir daha o formayı bulamazsın. 2-3 haftadır bu konuda şans verdiklerim, maalesef ki o şansları kullanamıyorlar. O zaman herkes haddini bilecek, o zaman gereği de yapılacak. Kimse kusura bakmasın” dedi.