• Dolar
  6.8659
 • Euro
  7.7534
 • G. Altın
  395.91
 • T. Altın
  2668.6

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, Elazığspor’un önümüzdeki sezon maçlarını oynamayı planladığı Fırat Üniversitesi Çim Sahası’nın bulunduğu alanın fiziki olarak dönüşüme müsait olmadığını bu nedenle de farklı alternatifler üzerinde durduklarını kaydetti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suphi Döner yapımı devam eden yeni stadyum çalışmaları ve gelecek sezon Elazığspor’un maçlarını nerede oynayacağı konularında açıklamalarda bulundu.

Mevcut yerinde yapılacak olan yeni stadyum çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, gelecek sezon TFF 2.Lig’de mücadele edecek Elazığspor’un maçlarını oynayacağı saha konusunda alternatifleri arttırdıklarını belirtti.

Döner, Gençlik Merkezi Sahası için Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptıkları yazılı başvuru sonunda Elazığ’a gelen heyetin incelemeler yaptığını ancak 2.Lig standartlarına uygun olmadığı için buradan vazgeçtiklerini söyledi.

Fırat Üniversitesi Çim Sahası için Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’la görüştüklerini de aktaran Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, bu sahanın da 2.Lig standartlarına dönüşmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

Döner, gerekçe olarak ise soyunma odaları, kondisyon odaları, basın odaları gibi alanlar için müştemilatın fiziki olarak yetersiz olduğunu ve oraya bina konuşlanamadığını ifade etti.

Alternatif yerler aradıklarını sözlerine ekleyen Döner, “İnşallah gelecek hafta sonuna kadar somutlaştırırız. Arkadaşlarımız maliyetleri de araştırıyor. İnşallah gelecek hafta sonuna kadar her şey netleşecek yer konusunda. Doğukent’te yapılacak Futbol Köyü projesi için de Belediye’den meclis kararı çıkmasını bekliyoruz. Arkadaşlarımız o konunun da takipçisi. Biraz meclisin oturmasını bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.