• Dolar
  6.7467
 • Euro
  7.5804
 • G. Altın
  368.04
 • T. Altın
  2526.3

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Sloven basınına liglerin geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ceferin, corona virüsü salgını nedeniyle liglerin oynanaması halinde her ülkenin kendi şampiyonunu belirleyebileceğini söyledi.

Korona virüsü salgını nedeniyle futbolun durmasının ardından liglerin son durumuyla ilgili belirsizlikler sürüyor. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Sloven basınına liglerle ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

İtalya Ligi Seri A’nın tamamlanması konusunda iyimser olduğunu kaydeden Ceferin, “Bir şey için söz veremem veya garanti edemesem bile her şey ülkenin durumuna bağlı. Serie A, UEFA'nın yetkililerinin bir parçası değil. Ancak hükümetler bize yeşil ışık yakması durumunda insanların hayatlarını tehlikeye atmayacağımızı ve futbol için uygun bir çözüm bulmak için herkesi dinleyeceğimizi garanti edebilirim” şeklinde konuştu.

Diğer Avrupa liglerinden farklı olarak Liverpool’un uzun süredir lider olduğunu ve futbol durmadan önce Manchester City'nin 25 puan önünde bulunduğunu kaydeden UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, “Lig oynanmasa bile Liverpool'un şampiyon ilan edileceğini düşünüyorum. Ayrıca Liverpool'dan başka takımın nasıl şampiyon olabileceğini göremiyorum. Eğer oyuna geri dönecek olsalardı, hemen hemen kesinlikle Premier Lig'i kazanırlardı” dedi.

Liglerle ilgili son duruma açıklık getiren Ceferin, "Oynamaya devam etmezsek, her ligdeki şampiyonları duyurmak tavsiye edilebilir." ifadelerini kullanırken, Devler Ligi için ise, "Şampiyonlar Ligi'ne gelince, bunun askıya alınmadan önceki biçimiyle bitmesini bekliyoruz." dedi.