• Dolar
  6.8684
 • Euro
  7.7185
 • G. Altın
  392.13
 • T. Altın
  2653.7

Teknofest’te ilimizi temsil eden ASTAV Yazılım’ın standı Teknofest’in ilk gününden beri yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

 

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı ve Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu Başkanı Habip Asan, ASTAV Yazılım’ın standını ziyaret ederek GoArt projesini deneyimledi. Projeyi deneyimleyen Habip Asan Fatih Sultan Mehmet’in fethi sonrasında tarihte yaşananların canlandırıldığı Ayasofya simülasyonunu gezerek, Har Holding bünyesinde bulunan ASTAV Yönetim Kurulu Başkanı Burak Soylu ve proje ekibiyle sohbet etti.

 

 

GoArt projesinin geliştirilebilecek ve ticari anlamda çok büyük katkılar sağlayabilecek potansiyeli olduğunu söyleyen Asan,

“Hiç kuşkusuz, bugün konuştuğumuz en önemli konulardan bir tanesi dijitalleşme dediğimiz alan. Hızlı gelişen, Sanayi 4.0 dediğimiz, Japonların toplum 5.0 dedikleri verilerin işlenmesinin güzel bir uygulaması. Tamamlandığı zaman farklı veri tabanı geliştirilerek, ticarete önemli katkı sağlayacak bir uygulama olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

 

Teknofest’i değerlendiren Asan, “Dünyanın en büyük fuarlarından bir tanesi. Bu sene düzenlenen festival çok daha iddialı. Biz de Uluslararası Buluş Fuarı’nı burada düzenledik. Her geçen yıl daha da gelişeceğe benziyor. Ben çok başarılı buldum. Genç jenerasyonumuz, ilkokul, lise, üniversite öğrencilerimiz buradan elde edecekleri motivasyonla, önümüzdeki yıllarda önemli projelere imza atacaklar. Bilişim Vadisi, Türk Patent ve Marka Kurumu’nun iştiraki olan bir şirket. En büyük ortağı biziz. Bilişim Vadisi’nin, inşallah yakın bir zamanda, son dönemde gelen yeni şirketlerle beraber, çok büyük bir cazibe merkezi olacağını öngörüyoruz. Birinci etap inşaatlarının tamamladık. Şimdi kiralamaya ağırlık veriyoruz. Çok çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Yakında “Oyun Yaz Kampı” düzenlendi. İnşallah 2020 yılının Bilişim Vadisi için bir sıçrama yılı olacağını öngörüyoruz. Türkiye’nin en önde gelen teknoloji geliştirme bölgelerinden biri olacağını söyleyebilirim. Bu konuda çok iddialıyız” diye konuştu.

Haber: Neriman Akbaş