AFAD Başkanlığı öncülüğünde Gaziantep’te düzenlenecek olan TEKNOFEST 2020 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde birinci olan takımlara 10 bin lira ödül verilecek.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı öncülüğünde düzenlenecek olan TEKNOFEST 2020 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu yıl Gaziantep’te yapılacak. Geçen yıl 1 milyon 720 bin ziyaretçi ile dünyanın en büyük havacılık etkinliği olmayı başaran TEKNOFEST'in en önemli ayağını teknoloji yarışmaları oluşturuyor. 2019’da 19 farklı yarışmanın düzenlendiği festivalde bu yıl sayı 23’e çıkacak.

AFAD'ın desteğiyle düzenlenen TEKNOFEST İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması'nda teknolojik bilgi ve birikimlerin sosyal sorumluluk bilinci ile ortaya çıkarılması amaçlanıyor. Yarışmada özellikle teknolojik ve ekonomik açıdan dezavantajlı olan bölgelerde görülen “afet yönetimi, sağlık ve ilk yardım ile sosyal inovasyon" sorunlarına yönelik çözümleri ortaya koyan projelerin, milli kaynaklarla hayata geçirilmesi hedefleniyor.

 

SON BAŞVURU NE ZAMAN?

Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm ilköğretim, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile yetişkinlerin katılabileceği TEKNOFEST’in son başvuru tarihi 28 Şubat. Yarışmaya başvurmak isteyen adaylar "www.teknofest.org" adresi üzerinden başvuru formunu doldurarak katılım sağlayabilecek. Yarışma kapsamında, ilkokul, ortaokul, lise ile üniversite ve mezun yetişkinler klasmanında ilgili kategorilerde birinci olan takımlara onar bin, ikinci olan takımlara beşer bin ve üçüncü olan takımlara üçer bin lira ödül verilecek.

 

Haber: Neriman Akbaş