• Dolar
  6.8675
 • Euro
  7.7751
 • G. Altın
  398.77
 • T. Altın
  2703.5

Türkiye’nin espor, oyun ve gençlik festivali Chapter 8 Ortaköy Feriye’de yapıldı. Chapter 8, şehrin kalbinde, 5000 kişinin katılımı ile denize nazır bir atmosferde farklı ve interaktif içerikler ile gençleri bir araya getirdi.

Multiplayer’ın düzenlediği geleneksel hale gelen bu gençlik festivalinde katılımcılar, oyun dünyasının fenomenleri ile tanışma, oyun dünyasının ilk FIFA 20 turnuvasına katılma, teknolojinin son örneklerini deneyimleme, 8 bit pazarı konsepti ile bulunması zor olan gaming ve geek kültürü ürünlerine ulaşma, ünlü çizerlerin ve içerik üreticilerin katılacağı panellerde hayranı oldukları isimlere soru sorma imkanı buldu.

 

 

Monster Enerji İçeceği ana sponsorluğunda tüm gün sürecek Chapter 8’de, ana sahnede internet ünlüleri ile sıradışı formatlar, ilginç oyunlar, Türkiye espor şampiyona finalleri de gerçekleşti

5000 den fazla katılımcının geldiğii uzun giriş kuyruklarının olustugu Chapter 8’e , Jahrein, WTCN, Kendine Müzisyen, Pinti Panda gibi 100’den fazla ünlü yayıncı katılırken izleyiciler tüm güne yayılan aktiviteler ile harika vakit geçirdi.

FIFA 20 çıkmadan bir hafta önce katılımcılarla buluştu, PS4 hediyeli FIFA 20 Eşli Katılımcı Turnuvası Finalleri yapıldı

Influencerlar'ın kendi digital modellemeleri ile yer aldıkları güreş oyunu WWE 2K19 Influencer Rumble

Conqueror's Blade Oyunu Influencer Gösteri Maçı

Influencer Talk Show

Geliri hayır kurumuna bağışlanan Chapter 8 Bit Müzayedesi yapıldı

 

 

20’den fazla dükkanın yer aldığı katılımcıları çizgi roman, figür/geek kültürü objeleri, eski gaming aksesuarları gibi ürünlere doyurduk Chapter 8 Bit Pazarı

60+ top class gaming influencerının yer aldı

En popüler oyunların katılımcı turnuvaları yapıldı

Chapter 8 Mini Sahne;

Samsung ile SSD bilgi yarışmaları yapıldı

Ünlü çizer, yazar ve koleksiyonerler ile Geek Kültürü Seminerleri (Galip Dursun, Devrim Kunter, Güven Erkin Erkal gibi isimler) söyleşi yaptı.

 

 

“ESPOR VE OYUN KÜLTÜRÜNÜ GLOBAL SEVİYEYE TAŞIMAYI HEDEFLİYORUZ”

Multiplayer kurucu ortağı Merthan Yalçın Chapter’ın espor, oyun dünyası ve yeni nesil açısından önemini şu şekilde açıklıyor:

“Globalde sinema sektörünün iki katı büyüklüğündeki oyun dünyası, Türkiye’deki dev potansiyeline erişmek üzere hızla büyümeye devam ediyor. Her Chapter’da espor ve oyun kültürünün global seviyeye biraz daha yaklaştığını görüyoruz. Evinde oturup dijital dünya içerisine kapanan genç nüfusu yine dijital ortamlarda edindikleri arkadaş toplulukları ile birlikte evlerinden çıkartıp, Chapter 8’de de takip ettikleri fenomenler ile bir araya getirdik.  Yeni çıkan ve popüler mobil, konsol, PC oyunlarını turnuvalar vasıtasyla oyuncularla buluşturup, bu bağımsız festivalde çok renkliliği ve çok sesliği tüm espor ve teknoloji severler ile birlikte kutluyoruz.” Dedi