• Dolar
  7.1489
 • Euro
  8.4814
 • G. Altın
  475.25
 • T. Altın
  3304.9
Ceyhun GÜL ceyhungul@kanal23.com

2018/2019 futbol sezonuna türlü sıkıntılarla başlayan ve yaşadığı sorunların birçoğunu henüz üzerinden atamayan Elazığspor’da, ne alınan skorların, ne oynanan maçlardaki teknik analizlerin ne de gelinen noktada teknik heyet ya da futbolculara herhangi bir fatura çıkarmanın hiç de sırası değil diye düşünüyorum.
Orhan hocanın hataları yok mudur? Elbette vardır, olacaktır da… Futbolcu kardeşlerimiz, kapasitelerinin %100’ünü sahaya yansıtıyorlar mı? Tartışılır!..
Fakat bugünkü süreçte bahsi geçen bu isimlerden hesap sormak, belki de yapılacak olan en son iş bence.
Şimdi gelelim asıl konuya…
Transfer tahtasını, seçim malzemesi yapmasına rağmen açamayan yönetim kurulunu herkes gibi ben de eleştirdim. Aynı zamanda ödemelerde yaşanan aksamalar, kaynak oluşturma gibi konulardaki eksiklikler, İrfan Yumakgil ve Yönetim Kurulu’nda görev yapan isimlerin eleştiri almalarındaki temel meselelerdi.
Fakat “yiğidi vur ama hakkını teslim et” deriz ya, kulüp lisans konusunda -3 puan cezasını ortadan kaldıran yönetim kurulunu da bu noktada tebrik etmek gerekir diye düşünüyorum.
Olası bir aksi durumda alınacak olan -3 puanın belki de Elazığspor’da yaşanabilecek olan sonun başlangıcı olabileceğini unutmamalıyız.
Netice olarak bu kritik süreçten kayıpsız çıkmamız gerekiyordu ve çok şükür ki öyle de oldu. Bu noktada kulüp lisansın alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Ama…
Kulüp lisans konusunda gereken özveriyi göstererek işi çözen Elazığspor Yönetim Kurulu’nu şimdi daha zorlu bir süreç bekliyor…
Muhatap FİFA!..
Evet. Bu kez karşımızdaki TFF değil FİFA. Yani gelebilecek olan ceza da öyle -3 falan değil, ya -12 ya da daha kötüsü direkt olarak küme düşürme.
Durum bu kadar ciddi yani. FİFA nezdinde zaten sabıkalı olan Elazığspor’un bu kez işi şansa bırakmadan bir an önce sorunlu dosyaları çözüme kavuşturması gerekiyor.
Tabi İstanbul’da yapılacak olan Elazığ Tanıtım Günleri, bu sürecin hızlandırılması için de bir fırsat aslında.
Başta Başkan İrfan Yumakgil olmak üzere, bu süreci kim takip edecekse, Elazığspor’un derdine derman olabilecek olan isimleri bu tanıtım günlerinde markaj altına almaları, hatta yatağını yorganını beraberinde götürüp gerekirse o alanda yatıp kalkmaları gerekiyor.
Çünkü bu kez FİFA’nın hakikaten şakası yok.
Elazığspor’un FİFA tehdidini de ortadan kaldırması durumunda hem üzerindeki kara bulutların dağılacağını hem de takımın mental olarak daha iyi seviyelere geleceğini düşünüyorum.
Sonrasında ise zaten küme düşmesine ihtimal dahi vermediğim bu kadronun, sezonu istenilen yerde tamamlamaması için bence hiçbir engel yok.