Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 49’uncu dönem mezunları için yemin töreni düzenlendi.

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 49’uncu dönem mezunları için yemin töreni düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen yemin törenine Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kazım Şahin, Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Cazim Bulut, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

 

Törenin açılış konuşmasını Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kazım Şahin yaptı. Prof. Dr. Şahin, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin geçmişi ve öneminden bahsederek mezun olan öğrencileri tebrik etti.

 

 

Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Cazim Bulut ise veteriner hekimliğin önemine değindi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Cumhuriyet tarihinin ilk veteriner fakültelerinden biri olan Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin geçmişiyle gurur duyduklarını belirterek veteriner hekimliğin sadece hayvan sağlığıyla ilgili olmadığını toplum ve çevre sağlığıyla da ilgili olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Göktaş, “tüm mezunlarımızı kutluyor, ileriki yaşamlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum” dedi.

 

 

TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ise mezun öğrencileri kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Tören; Veteriner Fakültesi birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olan öğrencilere ödülleri verildi.

 

 

Törenin sonunda mezun olan öğrenciler yemin etti.