Fırat Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Bölümü öğrencileri tarafından çocuk istismarı "Dile Dökülemeyenler Ya Yanlış Yapıyorsak” konulu sosyal sorumluluk projesinin tanıtımı yapıldı.

Fırat üniversitesi İletişim Fakültesi halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü öğrencileri tarafından Çocuk İstismarı "Dile Dökülemeyenler Ya Yanlış Yapıyorsak" konulu sosyal sorumluluk projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Elazığ belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve kongre merkezinde düzenlenen etkinliğe öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

 

Munzur Üniversitesi öğretim Üyesi Klinik Psikolog Yılmaz Kaplan, proje kapsamında Çocuk istismarı ve çeşitli konularda katılımcılara bilgi verdi.

 

 

 

ÇAKAR: “ÖĞRENCİLERİMİZE SOSYAL OLAYLARI GÖRMEYİ ANLATMAYA ÇALIŞTIK”

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Fatih Çakar İletişim Fakültesi Öğrencilerinin sosyal Sorumluluk Projelerinde yer almasının önemli olduğunu dile getirdi. Çakar, “Öğrencilerimize bizler şunu öncelikle anlatmaya çalıştık, sosyal olayları görmeyi, Dolayısıyla sosyal olayları görmeyen bireylerin o sosyal olaylarda bir aksaklık veya bir düzen bozukluğu olduğunu fark etmeleri mümkün olmaz. Şunun için çok mutluyum, Öğrencilerim toplumda yaşanılan ve bir aksaklık olarak görülen olayları net bir şekilde görebiliyorlar” dedi.