Danimarkalı ISS Facilities şirketinin, Ilıcak Ailesi’ne ait bir çok şehir hastanesini inşa eden Rönesans İşletme Hizmetleri şirketini satın alacağı iddia edildi.

Danimarkalı ISS şirketi, Türkiye’nin en büyük hastane yönetim şirketi Rönesans İşletme Hizmetleri’ni satın almaya hazırlanıyor.

Dünya’dan Kerim Ülker’in kaleme aldığı yazıda aralarında Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin de olduğu İstanbul’daki Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Adana Şehir Hastanesi, Bursa Şehir Hastanesi, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Yozgat Şehir Hastanesi ve Fizik Tedavi Rehabilitasyon, Psikiyatri ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanelerini bünyesinde barından Rönesans İşletme Hizmetleri’ni satın almaya hazırlandığını iddia etti.

REKABET KURUMU BAŞVURUYU KALDIRDI

Satış süreci Rekabet Kurumu’nun resmi sitesinde yer aldı. Duyuruyu öğrendikten sonra satışın neleri kapsadığını, bundan sonra kamuya ait bu hastanelerde hangi birimlerin Danimarkalı şirket tarafından önetilip yönetilmeyeceğini öğrenmek adına Rönesans Holding’e ulaşmaya çalıştım. Rönesans Holding, bir açıklama yapılmayacağını ifade etti. Öte yandan Rekabet Kurumu da, var olan satış başvurusunu sitesinden de kaldırdı.