Elazığspor Kulüp Başkanı Serkan Çayır, 1954 Kelkit Belediyespor, Elazığspor karşılaşmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Çayır, “Gösterdiği basit kartlarla futbolcularımızın gardını düşüren ve rakip takımın galibiyetinde önemli rol oynayan maçın orta hakemi Tolga Sancak’ı Allah’a havale ediyoruz” dedi.

Elazığspor Kulübü, deplasmanda karşılaştığı 1954 Kelkit Belediyespor’a 3-1 mağlup oldu. Elazığspor Kulüp Başkanı Serkan Çayır, karşılaşmanın ardından Elazığspor Kulübü Resmi internet sitesinde yazılı bir açıklama yaptı.

ÇAYIR: ALLAH’A HAVALE EDİYORUZ

Elazığspor Kulübü Başkanı Serkan Çayır açıklamasında, “3-1 mağlup olduğumuz 1954 Kelkit Belediyespor maçında yine art niyetli hakemlerle mücadele etmek zorunda kaldık. Müsabakanın başından sonuna kadar takdir haklarını ev sahibi takımdan yana kullanan “Trabzon Bölgesi” hakemi Tolga Sancak, net penaltımızı vermeyip maçın 75.dakikasında aleyhimize skandal bir şekilde penaltı çalarak müsabakanın önüne geçmiştir. Gösterdiği basit kartlarla futbolcularımızın gardını düşüren ve rakip takımın galibiyetinde önemli rol oynayan maçın orta hakemi Tolga Sancak’ı Allah’a havale ediyoruz. Maça Gümüşhane ilinin komşu şehri olan Trabzon Bölgesinden hakem atamakta bir o kadar düşündürücüdür. Çoğunluğu 19-20 yaşında olan ve terlerinin son damlasına kadar sahada savaşan Elazığ çocuklarının emeklerini verdikleri kararlarla hiçe sayan Tolga Sancak ve onun gibi art niyetli hakemler şunu iyi bilmedilir ki; 54 yıllık asırlık çınar Elazığspor’umuz, bu ligden de bu düzenden de Cefakar taraftarlarının desteğiyle kurtulacaktır. Son olarak Çarşamba günü kendi sahamızda oynayacağımız Çatalcaspor müsabakasına Elazığspor’a gönül veren tüm taraftarlarımızı armalarına sahip çıkmaya davet ediyor, kamuoyuna saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.