Elazığspor’da yeniden teknik direktörlüğe getirilen Cafer Aydın, kulüp tesislerinde bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Elazığspor tesislerinde düzenlenen toplantıda tecrübeli teknik adam takımdaki son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Takımın geçen yıl ligden düşmesinde herkesin payının olduğunu belirten Aydın, Elazığspor’un yeniden ayağa kaldırılması çabasına düşülmesi gerektiğini vurguladı.

 

BİRLİK BERABERLİK ZAMANI

Elazığspor Teknik Direktörü Cafar Aydın, bu takımın geçen yıl ligden düşmesinde başta kendisi olmak üzere tüm Elazığ’ın payının olduğunu belirtti. Aydın “ Şimdi diyorlar ki bu takımı Cafer Aydın düşürdü. Doğrudur bu takımın Teknik Direktörü bendim, en büyük pay benim. Ama bu takımın düşmesini önlemek adına herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyordu. Biz büyük sıkıntılar yaşadık. Sonucunda üç puan farkla düştük. Peki bu takımın sezon başında üç puanı silindi, bu konuşuldu mu? Şunu net bir şekilde söylüyorum. Oynadığımız hiçbir maçta ezilmedik. Kaleci hataları bizi ligden düşürdü. Bireysel hatalar sıkıntı yaşattı. Devre arasında bu takımın atanı ve tutanı ayrılmış. Bu bizi sıkıntıya soktu. Yerini dolduramadık. Sonuçta sorumluluğu ben üstlendim. Ben halen futbolu öğrenmeye çalışıyorum. Kendimi yeniliyorum. Bu takımın oyuncularının neler yaşadığını gelip bana sorsunlar” dedi

Elazığspor Teknik Direktörü Cafer Aydın “Ben kimsenin adamı değilim. Bu kulüpte ekmek yedim, iyi diyaloglarımız oldu. Yönetim Kuru Başkanı Selçuk Öztürk transfer tahtasını açacağını söyledi. Ben de bir transfer listesi hazırladım ve son güne kadar bekledim. Tahta açılmadı, Selçuk başkan bıraktı, ben de gelen teklifleri değerlendirdim. Bugün Serkan Başkan beni çağırdığı için buradayım. Elazığspor büyük bir camia. Artık daha sorgulamak yerine yarına bakmalıyız. Öncelikli olarak bu takımı nasıl ayağa kaldırırız buna gayret göstermeliyiz. Tahtayı açamadığımız gibi, baktığımız da bu takımın beş altı oyuncusu gitmiş. Genç bir takımla ligde mücadele veriyoruz. Yönetim kurulumuz devre arasında tahtayı açacağını belirtti. Biz de ilk yarıda özellikle kendi sahamızda oynayacağımız altı maçta alabileceğimiz kadar puan almalıyız. Beyler tahta açılmaz ise net söylüyorum; bu takımın ligde kalması çok zor. Dört takım düşecek. Bunun bilinmesini istiyorum” dedi.

 

"OSMANİYE’DE YİNE TECRÜBESİZLİK KURBANI OLDUK"

Geçen hafta sonu deplasmanda oynadıkları Osmaniyespor FK maçında yine bireysel hataların kurbanı olduklarını belirten Cafer Aydın “Net iki pozisyonumuz var. Durum 0-0 iken altı pasta gol pozisyonuna girdik atamadık. Bu golü atsak ev sahibi takım sıkıntıya düşecekti. Atamadık ve son derece basit goller yedik. Alternatif oyuncumuz yok. Bu nedenle sıkıntımız daha da büyük. Okan cezalı. Murathan sakatlandı. Bu hafta olmayacak. İzzet hasta performansı düştü. Sıkıntılarımıza çözüm bulma adına elimizde ki oyuncuları değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

 

"KUPA NEYİMİZE"

Türkiye Kupası'nda yarın Arnavutköy Belediyespor ile karşılaşak olan Elazığspor Teknik Direktörü Cafer Aydın amaçlarının lig olduğunu belirterek ”Kupa maçları bizi sıkıntıya sokacaktır. Çünkü kısıtlı bir kadromuz var. Biz ligi düşünüyoruz. Yarın çıkıp iyi bir mücadele verip sonucunu hep birlikte göreceğiz. Ancak şunu net söylüyorum. Kupa bizim sıkıntılarımızı artıracaktır” dedi.