Paris Saint Germain - Medipol Başakşehir karşılaşması ertelendi. Müsabaka bugün kaldığı yerden devam edecek.

UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu altıncı haftasında Fransa'da oynanan Paris Saint-Germain - Başakşehir karşılaşması ırkçılık söylemleri nedeniyle ertelendi. Maçın 4. hakemi Constantin Sebastian Coltescu'nun, Teknik Direktör Okan Buruk'un yardımcısı Pierre Webo'ya yaptığı ırkçı söylemlerde bulunmuş ve her iki takım da soyunma odasına gitmişti. Her ne kadar UEFA görevlileri söz konusu hakemin görevden alındığını söylese de turuncu-lacivertli futbolcular sahaya çıkmak istemeyince maç ertesi gün kaldığı yerden devam edilmek üzere tehir edildi.

Karşılaşmanın başlama saati ise henüz belirlenmedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pierre Webo’ya sahip çıkarak ırkçılık karşıtı olduğunu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘‘Temsilcimiz Başakşehir’in teknik ekibinden Pierre Webo'ya karşı sarf edilen ırkçı sözleri şiddetle kınıyor, UEFA tarafından gereken adımların atılacağına inanıyorum. Sporda ve hayatın tüm alanlarında ırkçılığa ve ayrımcılığa kayıtsız şartsız karşıyız.’’  İfadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla ırkçılığın insanlık suçu olduğunun altını çizdi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları sosyal medya paylaşımında ‘’Seninleyiz Pierre Webo! Irkçılık insanlık suçudur!’’ ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Elazığ il protokolü ise sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla ırkçılığı kınadı.

Tetiş Yapı Elazığspor Pierre Webo’ya yapılan ırkçılığa karşı sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunarak İstanbul Başakşehir Futbol Kulübüne ‘’ yanındayız’’ diyerek destek olduklarını ifade etti.