Elazığspor’da transfer engelinin kaldırılması için yapılan çalışmalardan sonuç alınamadı. Böylelikle yeni transferlerine lisans çıkaramayan Bordo-Beyazlı ekibimiz, ara transfer dönemine kadar yoluna mevcut kadrosuyla devam etmek zorunda kaldı.

9 Haziran’da başlayan Yaz Transfer Dönemi sürecinde, eski futbolcu ve teknik heyetlere olan borçlar nedeniyle transfer vizesi alamayan ve umutlarını son güne bırakan Elazığspor’da, beklentiler bugün de gerçekleşmedi ve Bordo-Beyazlı temsilcimiz transfer engelini kaldıramadı.
84 günlük süreçte 3 kongre yapan ve 3 farklı başkanla transferin son gününe gelen Elazığspor, transfer engeli kaldırılamadığı için 4 Ocak’ta başlayacak olan Ara Transfer Dönemi’ne kadar, yoluna mecburen mevcut kadrosuyla devam edecek.
Transfer Tahtası kapalı olduğu için bu süreçte takımdan ayrılan eski futbolcularıyla temasa geçen Elazığspor böylelikle iç transfede; Adem Alkaşi, Ali Fırat Okur, Emre Öztürk, Fatih Serkan Kurtuluş, Kadir Bekmezci, Mehmet Yiğit, Orhan Şam, Ömer Yıldız ve Soner Şahin’i yeniden kadrosuna kattı.
Öte yandan altyapıdan Malili futbolcuları Moussa Bagayoko ile İdrissa Diarra’yı ise profesyonel yaparak A Takım’a alan Elazığspor, her ne kadar dış transferde hamle yapamasa da en azından geçtiğimiz sezon kadrosunda yer alan birçok futbolcuya yeniden lisans çıkarmış oldu.
Öte yandan yeni transferler Kaleci Zülküf Özer, Mesut Saray, Tolgahan Çiçek, Pekin Köşnek ve Rahavi Kifoueti’nin lisansları ise tahta kapalı olduğu için çıkartılamadı.
Bu arada Elazığspor’un yanı sıra Eskişehirspor ve Kardemir Karabükspor takımları da transferi açamazken, hatırlanacağı üzer FIFA tarafından transfer yasağı cezası alan Balıkesirspor Baltok takımı da transfer yapamamıştı.