ELAZIĞ'DA DÜZENLENEN TÜRKİYE KİCK BOKS ŞAMPİYONASI SONA ERDİ. ŞAMPİYONA SONUCU, İTALYA’DA DÜZENLENECEK OLAN DÜNYA KİCK BOKS ŞAMPİYONASI’NDA MÜCADELE EDECEK OLAN A MİLLİ TAKIMININ OLUŞTURULDUĞU BİLDİRİLDİ.

Elazığ'da Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonu'nda 3 bin 970 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kick Boks Şampiyonası tamamlandı.  Büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorisinde gerçekleştirilen müsabakaların sonucunda, büyükler kategorisinde belirlenen 128 sporcu 13-21 Ekim'de Slovakya'da ve 17-25 Kasım'da Slovenya'da yapılacak Avrupa Kick Boks Şampiyonalarında Türkiye'yi temsil edecek.  Gençler kategorisinde ise milli takıma seçilen 102 sporcu 15-23 Eylül tarihlerinde İtalya'da düzenlenecek Dünya Kick Boks Şampiyonası'na katılacağı bildirildi.

9 gün boyunca Şampiyonanın çok güzel geçtiğini ifade eden Türkiye Kickboks Federasyonu Genel Sekreteri Harun Demir; şampiyonaya  desteklerinden ötürü Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başta olmak üzere tüm il yöneticilerine teşekkür etti.

Trabzon bölgesinden şampiyonaya katılan ve K1 braşında Türkiye Şampiyonu olan Nagihan Kalyoncu: önümüzdeki aylarda ülkemi yurtdışında temsil edeceğim için çok mutluyum, son 3 yıldır Dünya Şampiyonuyum umarım bu senede Avrupa Şampiyonu olmak istiyorum.”dedi.