Gelişmekte Olan Spor Federasyonu tarafından Elazığ’da gerçekleşecek olan Kuraş Türkiye Şampiyonası hazırlıkları tamamlandı.

40 il 400 civarı sporcuya ev sahipliği yapacak organizasyonun hazırlıkları tamamlandı. Yakup Kılıç Spor Salonun da 23-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kuraş Asbaşkan Bünyamin Er, "Kuraş Türkiye Şampiyonası için Aziz şehir El Azizdeyiz. İl Müdürüm Abdulsamet Eren, İl Temsilcisi kardeşimiz Zafer Aksuoğlu sağolsun bize destek oldular. Gerçekten de Türk Kuraş’ının gelişebilmesi için elimizden gelen gayreti el birliği ile yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kuraş Asbaşkan Bünyamin Er ‘’Elazığ önemli olan şehirlerimizden bir tanesi. İnsanlıkları, misafirperverlikleri, dostlukları, ilgileri gerçekten de çok güzel. Türkiye Şampiyonamız da sporcularımız için başarılı geçer umarım, elimizde ki listeye göre 449 sporcuyu ağırlayacağız, başarı temennilerinde bulunuyorum.’’ dedi.

İl Müdürü Abdulsamet Eren, “Elazığ da pandemiden sonra bir Türkiye Şampiyonası yapmıştık, Kuraş ikincisi olacak, inşallah şampiyonalarla anılan bir Elazığ için girişimlerimiz devam ediyor. Elazığ bu tarz organizasyonları yapabilecek kapasitede, hem şehir olarak hem kurumumuz olarak başta Elazığ Valiliğimize, milletvekillerimize, belediye başkanımıza, il başkanımıza, paydaş olan ASKF’ye teşekkür ediyorum.  Biz bu organizasyonu alırken Kuraş Federasyonuyla as başkanımızla ve yönetimiyle görüştük. Onların da desteğiyle, katkılarıyla bu organizasyonu Elazığ’a aldık. Ben bir kez daha Bünyamin Bey’e, as başkanımıza çok teşekkür ediyorum organizasyonu Elazığ’a verdiği için” dedi.