Yazıkonakgücü Spor Kulübü düzenlenen bir kahvaltı organizasyonunda Elazığ Kamuoyuna tanıtıldı. Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı, Kulüp başkanı Mehmet Telli, Kulübün Yönetim Kurulu Üyeleri, Kulüp Antrenörü Mehmet Temin ve basın mensuplarının bulunduğu kahvaltı organizasyonu sonrası sporcu seçmeleri yapıldı.

 

 

Hatif Çadırcı yeni kurulan spor kulübü ile ilgili yaptığı değerlendirmede belediye olarak yanlarında olacaklarını söyleyerek: “Yazıkonak Beldesi için, gençlerimiz için çok güzel bir adım atıldı. Beldemizin nüfusunda gençlerin payı çok büyüktür. Çok yetenekli gençlerimiz var. Atılan bu adım gençlerimiz için çok önemli ve fasydalı bir adımdır. Gençlerimizin Yazıkonakgücü Spor Kulübünde, en güzel başarılara imza atacaklarına olan inancım tamdır. Yazıkonak halkı adına ve belediyemiz adına Yazıkonakgücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Telli ve yönetim kurulunda yer alan arkadaşlara teşekkür ediyorum.'' Dedi.

 

 

Kulüp başkanı Mehmet Telli de yaptığı değerlendirmede Yazıkonakta iyi bir potansiyel olduğunu, futbolun dışında da faaliyetlerinin olacağını söyleyerek: “Spor Kardeşliktir' diyerek çıktığımız yolda, önce beldemizin, sonra da ilimizin sosyal ve kültürel anlamda gelişimine katkı sunabilmek adına bu gün ilk adımını attığımız Yazıkonak Gücü Spor Kulübümüzün faaliyete geçtiğini duyurmak isterim. Önce beldemize, sonra da ilimize hayırlı olsun! Gerek beldemizin gerek ilimizin sosyal kültürel ve sportif anlamda gelişmesine katkı sağlayabilmek için bugün kulübümüzün açılışının ilk günü. Biz futbolun sporun siyaset üstü bir güce sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu noktada sporun birleştirici gücüne inanıyoruz. Bu sayede bütün Yazıkonak Belde halkının futbol adı altında birleştirici bir şekilde ilimizin sosyal, kültürel ve sporsal anlamda katkı sağlamak için, kalkınabilmesi için böyle bir adım attık. Bu alanda Hatif başkanımızın desteklerini çok yoğun bir şekilde aldık. Buradan da kendisine çok teşekkür ederiz. Yine gençlerimize futbola ve spora teşvik etmek adına geçmişte Yazıkonak Beldemizde yetişmiş Mehmet Kaplan'lar, Muammer Sürmeli'ler,  Mehmet Temin, Beşiktaş kaptanlığı yapmış Ulviler'in, bu beldeden, bu beldenin hamurundan yoğrulduğunu söylemek istiyorum. Bizim sporsal faaliyetlerimizde sadece futbol olmayacak Satranç masa tenisi robotik kodlama İngilizce kursu bu gibi etkinlikleri de en kısa zamanda faaliyete geçireceğiz. Kulübümüz, sadece bir spor kulübü olarak değil, çocuklarımıza küçük yaştan itibaren eğitim anlamında da destekleyici faaliyetlerde bulunmayı amaçlamaktadır. Hedefimiz her anlamda başarı. 2. Amatör ligde faaliyetlerine başlayacak olan futbol takımımızla hedefimiz şampiyonluk. Bunu da başarılarımızla göstererek ilerde ilimizi temsil edecek takımlardan biri olacağımıza inancımız tamdır. Bu konuda bize desteklerini veren başta Yazıkonak Belediye Başkanımız Hatif Çadırcı olmak üzere herkese teşekkür ederiz.'' İfadelerini kullandı.