Elazığ'da yaşayan Fethi Aygeç (76), baba mesleği olan bakkalcılığı 60 yıldır sürdürüyor. Büyük marketlere karşı rekabet edemeyen Aygeç'e mahalleliler destek oluyor.

Elazığ'da yaşayan 2 çocuk babası Fethi Aygeç, tarihi Kapalıçarşı'nın ilk esnaflarından olan babası İhsan Aygeç'in emanetini yaşatmaya devam ediyor. 

Okula gitmeyip 16 yaşından itibaren dükkanın işleriyle uğraşan Aygeç, 1979 yılında babasının ölümüyle dükkanı üzerine aldı. Daha sonra Bağkur Caddesi'nde bulunan evinin altındaki dükkana geçen Aygeç 1987 yılından itibaren burada bakkalcılık mesleğini sürdürüyor.  Aygeç, aldığım zaman kazanırım ben pazarlamacı geldği zaman dükkanıma ondan ben almam illah gider toptancıda göreceğim pazarlığımı yapacağım ona göre aklıma yatmasa gidip başka bir toptancı arkadaştan alırım. Veresiye de çalışmam gücüme göre çalışırım dedi.

Büyük marketler karşısında rekabet edecek gücü olmayan Aygeç, baba mesleğini ömrünün sonuna kadar devam ettirmek istiyor. Aygeç'in en büyük destekçileri ise kendisinden alışveriş yapan mahalleliler oluyor.