Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Elazığ’da yapımı tamamlanan TOKİ konutlarını paylaştı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yapımı tamamlanan TOKİ konutlarını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip liderliğinde ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum koordinesinde TOKİ işbirliği ile 24 bin 537 konutun ve 1352 iş yerinin planlanması yapılarak şimdiye kadar 14 bin 310 konut ve 246 işyeri olmak üzere toplam 14 bin 556 konut ve işyeri hak sahiplerine teslim edildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, verilen sözleri tuttuklarını dile getirerek anahtarları teslim edilen Gölköyü Sakini Mehmet Demir'i paylaşarak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, verdiğimiz sözleri tuttuk; gönül ehli, kadirşinas Elazığlılara yuvalarını teslim ettik. Mehmet ağabey yeni, sağlıklı ve sıcak yuvasında ailesiyle huzurla oturmaya başladı, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

 

 

 

Öte yandan Abdullahpaşa’da  Esnaflık yapan Gökhan Marsak için de, “Elazığ'da esnafımızın da yüzü gülüyor. Gökhan kardeşimizin ekmek teknesindeki kazancı, her daim hayırlı ve bereketli olsun” ifadelerini kullandı.