AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve beraberindekiler Baskil İlçesini ziyaret ederek Şefkat Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım beraberindeki heyet ile birlikte Baskil ilçesini ziyaret etti. Heyet, şefkat mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

 

 

Baskil belediye başkanı İhsan Akmurat, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın talimatlarıyla Şefkat Mahallesinde su sorunun çözüme kavuştuğunu belirterek; “Son zamanlardaki kuraklıktan dolayı suda ciddi bir azalma vardı İl Başkanımızın talimatlarıyla, İl Özel İdaremizin, Devlet Su İşlerimizin ve Belediyemizin çalışmalarıyla suyun drenaj çalışması yapıldı. Bugünde bir mutluluk yaşıyoruz. Bu suyun son çalışma yapılmadan önceki halinin yaklaşık 3 4 katı suya ulaşıldı buda köylümüzü ziyadesiyle mutlu etti.” Dedi.

 

 

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ise, hizmetin her yere götürülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Yıldırım; “Burada Devletimizin ve Özel İdaremizin katkılarıyla yapılan bir hizmetin yerinde incelenmesine tanık oluyoruz. Hizmetin memleketin her köşesine götürülmesi bizin esas şiarımızdır. Buradaki özel durum kuraklığın pik yaptığı bir zaman diliminde burada böyle bir suyun Şefkat Mahallesine sulama olarak kullanılmasına yönelik çalışma çok daha kıymetli hale gelmiştir. Uzun bir süredir birazda unutulmaya yüz tutmuş mahallelerde ve köylerde imece usulü çalışma bunu yerinde görünce biz bir kez daha mutlu olduk. Devlet mutlaka hizmet götürür ama bazen eksik kalan hizmetlerde köylülerimizin imece usulü ile devletin hizmetine katkıda bulunması adına naif ve geleneğe uygun yaklaşımından dolayı Baskilli kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.