Malatya Baskilliler Dernek Başkanı Yunus Görgün Almanya Skandalı ile adı anılan Baskil İlçesi’nin Belediye Başkanı İhsan Akmurat’ı eleştirdi.

Başkan Görgün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ile ilgili sert sözler kullandı.

Görgün yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

Sayın İhsan Akmurat sözün bittiği yerdeyiz şimdi sen anlat biz dinleyelim. Nihayet tuzda koktu. Baskil belediye başkanı İhsan Akmurat’ın yaptığı proje Türkiye’de gündeme oturdu. Bu skandalla anılmak Baskillileri çileden çıkardı yalan dinlemekten bıktık herkes bir açıklama bekliyor ama anlaşılan Belediye Başkanı Sayın Akmurat duymuyor kendisinin ve kamuoyunun cevap beklediği sorulara mantıklı bir cevap bekliyoruz.

1- GRİ PASAPORTLA Yurt dışına adam kaçırmak için kurduğunuz  bu teşkilatta kaç ortaksınız …? 

2- 10 bin Euro’dan bahsedilen  paranın paylaşımını nasıl yaptınız.?

3- 90 kişi götürdüğünüz bu kişilerin arasında kaç BASKİLLİ hemşerimiz var isimlerini derhal açıklamanız gereklidir. Burada hiçbir Baskilli yoksa bu kadar yabancı şahsı ne amaçla Almanya’ya yolladınız bu Vatana ihanet eden kaç kişinin yakınını buluşturdunuz?

4- Bu insanları neden niçin ne amaç ve gaye uğruna yurt dışına kaçırttın ya da kaçmalarına vesile oldun bu işin öncesi ve sonrası var mı? Yok mu?  Devam eden proje var mı?

5- Yurt dışına giden bu ekipte belediye çalışanı var mı?’’