• Dolar
  7.3863
 • Euro
  9.0006
 • G. Altın
  440.65
 • T. Altın
  2975.2

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü bünyesinde yapımı devam eden Bingöl Yedisu Regülatörü ve Sulaması ve Elazığ Karakoçan Sarıcan Göleti Sulaması HDPE Boru Malzeme Alımı İşine Ait Sözleşme İmzalandı.

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü bünyesinde yapımı devam eden Bingöl Yedisu Regülatörü ve Sulaması İnşaatı kapsamında sulama şebekesi için ihtiyaç duyulan sulama borusu malzemelerinin teminine ait Bingöl Yedisu Sulaması CTP Boru Malzeme Alımına ait işin sözleşmesi, bugün DSİ 9. Bölge Müdür Vekili K. Dilek Aydın ile yüklenici Esen Plastik San. ve Tic. A. Ş. arasında imzalandı.

 

 

 

 

 

DSİ 9. Bölge Müdür Vekili K. Dilek Aydın ’’ Yedisu İlçe Merkezi Perisuyu Vadisi’nin en geniş yerinde kurulmuş olup, İlçeye bağlı köyler genellikle bu vadinin içinde yer almaktadır. Ortalama yüksekliği 1500 metredir. Yedisu Ovasındaki arazi verimli ve her çeşit tarıma elverişlidir. Toprağı kumlu ve suludur. Bilhassa bu bölgede fasulye, mısır, elma, armut, ceviz ve hububat bol miktarda yetiştirilebilmektedir.

Bingöl Yedisu Regülatörü ve Sulaması kapsamında 8730 dekar tarıma elverişli arazinin cazibeli borulu sulama şebekesi ile sulanması temin edilecektir. İş kapsamında çeşitli çap ve basınç dayanımına sahip 12.736 metre CTP sulama borusu alımı yapılacaktır. Söz konusu boru alımları temin edilerek, yaklaşık 32.000.000 TL ‘ye mal olacak bu sulama şebekesi inşaatının 2021 yılında tamamlanarak hizmete alınması planlanmaktadır.

Bingöl ilimize, Yedisu İlçemize ve çiftçilerimize hayırlı olsun ve bol bereket getirsin.’’ İfadelerini kullandı.

Ayrıca Elazığ Karakoçan Sarıcan Göleti Sulaması HDPE Boru Malzeme Alımı İşine Ait Sözleşme İmzalandı.

Elazığ Karakoçan Sarıcan Göleti Sulaması HDPE Boru Malzeme Alımı işine ait sözleşme, bugün DSİ 9. Bölge Müdür Vekili K. Dilek Aydın ile yüklenici Net Bor Plastik Boru İnş. Nak. Mad. Lab. Hiz. Tic. ve San. A. Ş. arasında imzalandı.

 

 

 

 

 

 

DSİ 9. Bölge Müdür Vekili K. Dilek Aydın ‘’Karakoçan Sarıcan Göleti 2018 yılında tamamlanmıştır. Sarıcan Göletinde sulama inşaatı kapsamında yapılacak derivasyon ile birlikte depolanacak 4,513 milyon m3 su ile Sarıcan Sulamasına ait 11.870 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacaktır. Elazığ Karakoçan Sarıcan Göleti Sulaması HDPE Boru Malzeme Alımı işine ait sözleşme kapsamında; 45.384 metre çeşitli çap ve basınçlarda HDPE Boru alımı yapılacaktır.

Sarıcan Sulaması İnşaatı kapsamında göletin su kaynağı olan derivasyona ait regülatör inşaatı çalışmaları devam etmekte olup, 2020 yılı sonunda tamamlanacaktır. Bu iş için temin edilen ilave 15.000.000 TL ödenek ile vana ve boru temini sağlanacak olup, 2021 yılı çalışma sezonunda sulama şebekesi imalatları tamamlanarak hizmete alınması hedeflenmektedir.

Elazığ ilimize, Karakoçan ilçemize ve çiftçilerimize bereket getirsin.’’ ifadelerini kullandı.