Elazığ Ticaret Borsası heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin 80. Mali Genel Kuruluna katıldı. Genel kurulun ardından Başkan Dumandağ, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ticaret Bakanı Ömer Bolat başta olmak üzere bürokratlar ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin 80. Mali Genel Kurulu 16 Mayıs Çarşamba günü Gürsel Baran Başkanlığında, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Konsey Başkanları, TOBB Delegeleri ile Oda ve Borsalardan gelen heyetlerin iştirakleriyle TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde (TOBB ETÜ) “Davamız, Sevdamız, Aklımız Kalkınmış bir Türkiye” sloganıyla gerçekleştirildi.

Genel Kurula, Elazığ Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Meclis Başkanı Aydın Torgut, TOBB Delegesi Ekrem Sis ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Şekerdağ, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demir ve Genel Sekreter Murat Çiçek katılım sağladı.

 

 

Oda ve Borsa başkanlarının 15 Mayıs Çarşamba günü Anıtkabir ziyareti ile başlayan Genel Kurul Programının birinci gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Oda/Borsa Başkanlarının katılımıyla TOBB İkiz Kulelerinde Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada ekonomide başlatılan yeni politikaları desteklediklerini ve kamuda tasarruf paketini de olumlu karşıladıklarını söyleyerek, zorlu süreçlerden geçtiğimiz şu dönemde TOBB'un Odalar ve Borsaların emekleri ve gayretleriyle reel sektörün hizmet merkezi haline geldiğini belirtti. Birliğin dünyanın örnek aldığı bir yapıya dönüştüğünü dile getiren Hisarcıklıoğlu, bunların, el birliği, gönül birliği ve akıl birliğiyle başarıldığını ifade etti.

 

 

Genel Kurul Programı çerçevesinde ilk olarak TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelen Başkan Mehmet Ali Dumandağ ve beraberindeki heyet, Ülkenin gerek ekonomik gerek yaşanan afetler nedeni ile zorlu süreçlerden geçtiğini belirterek şu dönemlerde iş dünyasının seferberliğinde önemli rol oynayan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederek genel kurulun ülkeye ve tüm oda/borsa camiasına hayırlı olmasını diledi.

 

 

DUMANDAĞ, CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI CEVDET YILMAZ VE TBMM BAŞKANI NUMAN KURTULMUŞ İLE BİR ARAYA GELDİ

Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dumandağ,  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile TOBB 80. Genel Kurulu resepsiyonunda bir araya gelerek, Elazığ Ticaret Borsası tarafından yürütülen ‘’Fırat Hayvan Ürünleri Tedarik ve Ticaret Merkezi’’ projesinin tamamlayıcısı olarak Elazığ Belediyesi işbirliğinde Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na sunularak onaylanan ve Bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nda onay bekleyen Modüler Kesimhane ve Et İşleme Tesisi ile küçükbaş hayvan padoklarını içeren DAP Projesi için destek talep etti.

 

 

Yapılan görüşmede İlde ve Bölgenin tarım ve hayvancılık sektörünün başlıca sorunları ile üyelerin talep ve önerilerini içeren dosya da Başkan Dumandağ tarafından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a takdim edildi.

 

 

Başkan Dumandağ, TOBB 80. Genel Kurulu resepsiyonunda görüşmelerine devam ederek TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile de bir araya geldi.

 

 

Yapılan görüşmede Elazığ Ticaret Borsası’nın yürütmekte olduğu projeler hakkında bilgi veren Başkan Dumandağ, Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Muş’ta faaliyet göstermesi hasebiyle Elazığ ve Bölge tarım ve hayvancılık sektöründe yaşanan başlıca sorunlar ile bu sorunların çözümüne yönelik önerilerini iletti.