İstanbul Maltepe Fuar Alanında 9,12 Aralık tarihleri arasında Elazığ Yöresel Ürünler Fuarı gerçekleştirilecek.

İstanbul da yapılacak olan Maltepe Fuarı’nda Elazığ Yöresel Ürünleri tanıtılacak. Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, ETSO, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve MAREV tarafından düzenlenecek olan fuar 9 Aralık ile 12 Aralık tarihleri arasında Maltepe Fuar Alanında gerçekleştirilecek.

 

 

 

Marmara Elazığlılar Derneği tarafından 9-12 Aralık tarihlerinde Maltepe Etkinlik Elazığ ürünlerinin tanıtılacağı fuar, kapılarını İstanbul’daki vatandaşlar için açacak.

Elazığ yöresel ürünleri 9-12 Tarihleri arasında İstanbul Maltepe’de açılacak olan fuar alanında tanıtılacak.

 

 

Marmara Elazığlılar Derneği Başkanı Mahmut Karaman, Elazığ esnafına destek olmak ve Elazığ esnafına bir nebze de olsa nefes aldırmak istediklerini belirtti. Karaman, “Elazığ esnaflarının organize olduğu yöresel ürünleri İstanbul’a taşımak istiyoruz. Amacımız açıkçası Elazığ esnafının, özellikle deprem sonrası Elazığ esnafına destek olmak ve Elazığ esnafına bir nebze de olsa nefes aldırmak” dedi.

Marmara Elazığlılar Derneğinin hazırlandığı Fuarda özellikle Elazığ ürünleri ve esnafının yer almasına dikkat ediliyor. Marmara Elazığlılar Derneği Başkanı Mahmut Karaman, “Şuanda stant kiralamaları ve özellikle stantlara gelecek esnafların satacağı ürünler konusunda bir hassasiyetimiz var bu konuyla ilgili çalışmalar yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Marmara Elazığlılar Derneği Başkanı Mahmut Karaman, Elazığ’ın kendi yöresine ait tatlarının gurbetteki vatandaşlar tarafından özlendiğini kaydetti. Karaman, “İstanbul’daki tüm hemşerilerimizi bir araya getirmek hem dolu dolu bir dört gün geçirmek hem de bu arada satışlarımızla beraber, ürünlerimizle beraber Elâzığ esnafına destek olmak istiyoruz çünkü Elazığ’ın kendine has ürünleri var, tescillenen ürünleri var. Bu ürünlerin özlemini gurbetteki Elazığlılar hissediyor ve özlüyor” dedi.

Karaman, Fuarda yöresel ürünlerinin tanıtımının yanında halk oyunları ve çeşitli etkinlikler de yer alacak. Karaman, burada tabiki yöresel ürünler sunacağız ama ama aynı zamanda elazığın sevilen sanatçıları sahne alacaklar. Halk oyunları gösterilerimiz olacak çeşitlik etkinliklerimiz olacak. 

 

 

 

Düzenlenecek olan fuarda Orcik, Orcikli Şeker, Peynirli Ekmek, Peynir çeşitleri, Ağın Leblebisi gibi birçok Elâzığ’ın yöresel ürünü vatandaşlara tanıtılacak.

Fuar da çeşitli etkinliklere yer verilecek.

Fuarın 1. Gününde Mehmet Yağlı, Mikail Şimşek, Cumali Atilla gibi isimler konser verecek.

Fuarın 2. Günü Halk Ekibi Oyunlarının açılışıyla başlayacak olup Şemsettin Taşbilek, Zülfü Demirtaş konseri ile devam edecektir.

Fuarın 3. Gününde Mehmet Demirbağ, Fatih Çakar, Ömer Çapar, Emrah Güllü gibi çeşitli sanatçılar konser verecek.

Fuarın son günü ise Emrah Güllü ve Fatih Çakar’ın konseri ile fuar tamamlanacak