Elazığ’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 105. yılı, yurt genelinde olduğu gibi Elazığ’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

 

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Valilik Meydanında tören düzenlendi.

Törene, Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, kurum müdürleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

 

 

Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'dan başlatmış olduğu yaylım tüm Anadolu’yu sarmıştı. Fedakarca tüm halkımız büyük mücadele gösterip istiklal mücadelesini kazandı. Bunları konuşurken çok kısa bir şekilde ifade ediyoruz ama o gün Anadolu’nun her yerinde vatan aşkı ile yanan insanlar büyük bir mücadele örneği gösterdi. Hakikaten hepimizin omuzlarına büyük bir yük yüklediler. Bu yük dün de omuzlarımızda vardı, bundan sonra da olmalı” dedi.

 

 

Öte yandan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda ‘Gençlik ve Spor Festivalleri gerçekleştirildi.

 

 

81 ilde eş zamanlı olarak yapılan etkinlikte, bilim ve teknoloji deneyleri, baskı çalışmaları, çocuk etkinlikleri, okçuluk, bisiklet, badminton, canlı langırt gibi aktiviteler düzenlendi.

 

 

Etkinliğe, Elazığ Valisi Ömer Toraman, AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, personeller, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Öte yandan Elazığ’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında yapımı tamamlanan Elazığ’da gençlik ofisinin de açılışı yapıldı.

 

 

Açılışta konuşan Elazığ Valisi Ömer Toraman, Gençlik ve Spor Bakanlığını tüm yurtta sportif ve sosyal etkinlikler için uygun ortamı sağlamak adına çalıştığını kaydetti. Toraman, gençlerin kendilerini çok yönlü olarak geliştirmesinin önemli olduğunu ifade etti.

Vali Toraman Pazartesi Akşamı oynanacak Elazığspor Maçına da herkesi davet etti.

 

 

Gençlik merkezi kesilen kurdele ile gençlerin hizmetine açıldı.

 

 

Türkiye’de nadir bulunan genç ofisi aynı zamanda stadyumn içerisinde olması dolayısı ile bir ilk olma özelliği taşıyor.

Stadyum içinde mini bar, playstation, kütüphane, akıl ve zeka oyunları alanı ve bir çok aktivite alanı yer alıyor.

 

 

Ak Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, gençlik ofisinin Tüm Türkiye’de örnek teşkil edecek bir çalışma olduğunu söyledi.

 

 

Açılış töreni protokol üyelerinin ofis hakkında bilgi alması ve merkezi gezmesi ile sona erdi.

 

 

Ağın İlçesi’nde de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen programla kutladı.

 

 

İlçe protokolünün katıldığı programda şiirler okundu, bayramın anlama ve önemine binaen Türkiler seslendirildi. Öğrenciler doyasıya eğlendi.

 

 

Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği kapsamında Palu'ya Tren ile gezi programı düzenledi.

 

 

Gezi kapsamında Palu Kalesine yürüyüş ve çeşitli etkinlikler düzenlenerek gençlerin tarihi ve kültürel zenginlikleri keşfetmeleri imkan sunulmuş oldu. 

 

 

Gençler aileleri ile keyifli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

 

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamak amacıyla, Bisikletliler Derneği Elazığ İl Temsilciliği tarafından da bir bisiklet turu düzenlendi.

Türkiye genelinde dernek olarak düzenlenen etkinlik, Elazığ'da da coşkuyla gerçekleştirildi.

 

 

Bisikletliler Derneği Elazığ İl Temsilcisi Atakan Özdal, etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Önümüzdeki yıllarda da bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceklerini ve daha fazla katılımcıyla daha büyük organizasyonlar gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.