AFAD Koordinasyonunda depremde ev, iş yeri ve ahırları zarar gören vatandaşlara yönelik hak sahipliği başvuruları bugün başladı. 4 Ağustos’a kadar e-devlet üzerinden de yapılabilecek başvurularla ev, iş yeri ve ahırı için vatandaşlara Yeniden Yapım ve Güçlendirme Kredisi verilecek.

Elazığ’da AFAD Koordinasyonunda depremde ev, iş yeri ve ahırları zarar gören vatandaşlara yönelik hak sahipliği başvuruları bugün başladı.

Konut, iş yeri ve ahırları, yıkık, acil yıkılacak, ağır hasarlı ve orta hasarlı olarak tespit edilen afetzedeler için Afet Kanunu çerçevesinden Yeniden Yapım ve Güçlendirme Kredisi verileceklerin belirlenmesi amacıyla hak sahiplerinin belirlenmesi işlemleri gerçekleştirilecek.

Yeniden yapım ve güçlendirme kredisi kullanmak isteyen vatandaşların kendilerine devlet tarafından konut, ahır ve iş yeri yapılmasını isteyenler, 6 Haziran 2023 - 4 Ağustos 2023 tarihleri arasında e-devlet üzerinden veya hak sahipliği başvuru merkezlerinden bizzat kendileri veya kanuni vekilleri vasıtasıyla resmi müracaatlarını yapmaları gerekiyor.

HAK SAHİPLİĞİ DANIŞMA OFİSLERİ

Vatandaşlar başvurularını Hafta içi Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Hafta sonu ise İlçe Kaymakamlıkları Hak sahipliği danışma ofislerinde yapabilecek.