Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” Projesi kapsamında kütüphanesi bulunmayan okullarımızda kütüphane kurulumu çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Elazığ’da kütüphanesi bulunmayan 83 okulun 60’ındaki kütüphane kurulumu tamamlandı. Kütüphane kurulan okulları ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk; “İlimiz genelinde kütüphanesi olmayan tüm okullarımızı tespit ederek hızlı bir şekilde kütüphane kurulumuna başladık. Bugüne kadar 60 okulumuzdaki kütüphanelerin kurulumunu tamamladık. Aralık ayının sonuna varmadan tüm okullarımızdaki kütüphane kurulumu işlemlerimiz tamamlanacaktır” ifadelerini kullandı.

 

 

“PROJE KAPSAMINDA KÜTÜPHANESİ OLMAYAN OKULLARA YENİ KÜTÜPHANE YAPILACAK”

Gürtürk; “Proje kapsamında kütüphanesi olmayan okullara yeni kütüphane yapılacak,  okullardaki mevcut kütüphaneler ise yenilenecek. Bakanlığımızca gerekli olan tüm kaynaklar ilimize sağlanıyor. Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projemiz ile amacımız; öğrencilerimize okuma kültürünü kazandırarak öğrencilerimizin sorgulayan, araştıran, analitik düşünen ve bilgi üreten bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, onları hayata ve geleceğe hazırlamaktır. Ülkemiz münevverlerinden Cemil Meriç'in de ifade ettiği gibi “Kitaplar, istikbale yollanan birer mektuptur”. Güncelleyeceğimiz veya yeni yapacağımız kütüphanelerin kitap ihtiyaçlarının karşılanmasına Kültür ve Turizm Bakanlığımız destek verecek. Ayrıca bu konuda destek olmak isteyen kitap dostu hayırseverlerimizin de katkılarını bekliyoruz” dedi.