Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevine Elazığlı Ali Sait Çeçen asaleten atandı.

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karar doğrultusunda birçok ilin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerinde değişim yaşandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre Elazığlı Ali Sait Çeçen, Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevine asaleten atandı.

 

 

ALİ SAİT ÇEÇEN KİMDİR?

1981 Elazığ doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ ilinde tamamladı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladıktan sonra ayrıca Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı. Memuriyet hayatına 2001 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında başladı. Burada çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2012 yılında Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne atandı. Elazığ İl Müdürlüğünde çeşitli hizmet alanlarında görev yaptıktan sonra 2006 yılında Elazığ Sosyal Hizmet Merkezi Kuruluş Müdür Yardımcılığına atandı.  Burada 5 yıl görev yaptıktan sonra 2021 yılında Tunceli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne İl Müdür Yardımcısı olarak atandı. Aynı yıl Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne İl Müdür Vekili olarak ataması yapıldı. Son olarak Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne asaleten ataması yapılan Ali Sait Çeçen, ulusal ve yerel birçok Sivil Toplum Kuruluşunda gönüllü olarak hizmetlerde bulundu. Ali Sait Çeçen evli ve iki çocuk babasıdır.