Projeli Sulama Eğitimleri 11. Kalkınma Planı kapsamında “Suyun Bilinçli Kullanımı” konusunda eğitim almak üzere 20 kadın çiftçi KTV Şube Müdürü Kadir Ateş ve teknik personel ile birlikte Adana Zirai Üretim İşletmesi, Tarımsal Yayım ve Hizmet içi Eğitim Merkezi Müdürlüğüne (TAYEM) gitti.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü Karahan, “ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak, Projeli Sulama Eğitimleri 11. Kalkınma Planı kapsamında 2018-2022 yılları arasında gerçekleştirilmek üzere uygulamaya konulan Tarımsal Kuraklıkla Mücadele Stratejisi ve Eylem Planı içerisinde suyun bilinçli kullanımı için 20 kadın üreticimiz Adana’ya gidiyor” dedi.

Başkan Karahan, “Kursiyerlere Adana Zirai Üretim İşletmesi, Tarımsal Yayım ve Hizmet İçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde üç gün boyunca eğitim verilecek. TAYEM’ deki eğitimden sonra İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce on gün süreli “ Basınçlı Sulama” eğitimi verilecek” dedi.

 

 

 

Konuşmasının devamında son yıllarda ülkemizde ve dünyada yaşanan kuraklığa dikkat çeken Karahan, “ Tarımda mevcut su kaynaklarının bilinçli kullanımı üründe verim ve kaliteyi artıracağı gibi sudan tasarruf da sağlayacaktır. Bu sayede hem çiftçilerimiz hem de Türkiye ekonomisi kazanacaktır” ifadelerini kullandı.