Elazığlı Prof. Dr. Mustafa Yağbasan YÖK kararıyla asaleten Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne Dekan olarak atandı.

Elazığlı Prof. Dr. Mustafa Yağbasan’a YÖK kararıyla yeni bir görev verildi. Daha önce uzun yıllar Fırat Üniversitesi’nde görev yapan ve İletişim Fakültesi'nin kurucu ekibinde yer alan Prof. Dr. Mustafa Yağbasan dört yıl önce Malatya Turgut Özal Üniversitesi'ne geçiş yapmıştı. Prof. Dr. Mustafa Yağbasan son olarak YÖK kararıyla asaleten Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne Dekan olarak atandı.

 

PROF. DR. MUSTAFA YAĞBASAN KİMDİR?

1962 yılında Elazığ'da doğdu. Lise eğitiminden sonra Almanya’ya yerleşti. 1986 yılında yurda dönerek Atatürk Üniversitesi’nde lisans, Fırat Üniversitesi’nde yüksek lisans ve Hacettepe Üniversitesi’nde doktora eğitimini tamamladı. 2002 yılında Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne Yrd. Doç. Dr. olarak atandı ve uzun yıllar bu bölümün başkanlığını yürüttü. Üniversitedeki çalışma hayatı boyunca Dekan, Dekan Yardımcılığı, Yönetim Kurulu ve senato üyelikleri ile pek çok komisyonlarda ve projelerde yürütücülük görevlerini üstlendi. Almanya, Macaristan, Romanya, Rusya, İspanya, Yunanistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Singapur gibi pek çok ülkede bildiriler sundu ve davetli konuşmacı olarak yer aldı. 2009 yılında Doçent ve 2014 yılında Profesörlük unvanlarını alan Yağbasan Fırat Üniversitesinin yanı sıra Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde de görev yaptı. 2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından Karlsruhe (Almanya) Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği görevine atandı. Saygın Bilimsel Dergilerde 100 aşkın makalesi ve kitapları yayınlanan Yağbasan ileri düzeyde Almanca bilmektedir.