Elazığ İl Özel İdaresi Bilim Merkezinin ev sahipliğinde ‘Geleceğin Mühendisleri Projelerini Yarıştırıyor’ yarışması düzenlenecek.

Elazığ İl Özel İdaresi Bilim Merkezinin ev sahipliği yapacağı ‘Geleceğin Mühendisleri Projelerini Yarıştırıyor’ yarışması BİREVİM ve HEFİAD sponsorluğunda 4. kez gençlerle buluşuyor.

Yarışma; bölgede bulunan üniversitelerdeki mimarlık ve mühendislik alanında okuyan öğrenciler için seçilen temalar kapsamında, yapmış oldukları bitirme projeleri ya da kendilerine özgü geliştirdikleri projeler dâhilinde olacaktır.

Temalarda ise; Mühendislik, Bilgi İşlem Teknolojileri, Teknoloji Bilimleri, Eğitim Teknolojileri, Nanoteknoloji, Biyoteknoloji, diğer alanlar olarak belirlendi.

Yarışmaya Fırat Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Tunceli Munzur Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Malatya İnönü ve Turgut Özal Üniversitesi, Diyarbakır Dicle Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi davet edilecek.

Yarışmada birinci olan kişiye 20 bin, ikinciye 15 bin, üçüncüye 10 bin TL ödül verilecek.

Projeler http://www.elazigbilimmerkezi.org/  Elazığ Bilim Merkezi web sitesi üzerinden online olarak alınacak

Başvuru için son tarih; 31 Mayıs 2024 olurken Projelerin sergilenmesi ve ödüllerin verilmesi 3-7 Haziran 2024 arasında protokolün uygun olacağı tarihte gerçekleştirilecektir.