Karayolları 8. Bölge Müdürü Yusuf Güneş, “zorlu kış şartlarında bile halkımız emniyetli, konforlu ve kesintisiz ulaşıma kavuşsun diye fedakâr ekiplerimiz gece gündüz sahada” dedi.

Karayolları ekipleri herhangi bir aksaklığa meydan vermemek için şehir genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, şehir merkezi başta olmak üzere Elazığ ve çevre illerle bağlantılı karayollarını açık tutmak için 7 \ 24 mesai yapıyor.

Malatya’da etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle, Malatya- Kayseri- Malatya- Sivas - Malatya -Adıyaman karayolları ulaşımı kapatılırken, Malatya- Elazığ karayolunda ise ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Malatya-Elazığ karayolu Kapıkaya mevkiinde yoğun bir araç yığılması yaşandığı öğrenilirken, ekiplerin bölgedeki çalışmalarının ise sürdüğü bildirildi.

Öte Yandan Karayolları 8. Bölge Müdürü Yusuf Güneş sosyal medya hesabından ekiplerin zorlu mücadelesini paylaştı. Güneş yaptığı paylaşımda “zorlu kış şartlarında bile halkımız emniyetli, konforlu ve kesintisiz ulaşıma kavuşsun diye fedakâr ekiplerimiz gece gündüz sahada” ifadelerini kullandı.