• Dolar
  7.3846
 • Euro
  8.9749
 • G. Altın
  441.87
 • T. Altın
  2992.3

Elazığ'da depremde hasar alan yapılarla ilgili hak sahipliği başvuru süreci 13 Ağustos tarihinde tamamlanmıştı. Başvuruları ret edilenler için 21 Ekim tarihinde başlatılan itiraz süreci 5 Ekim’de sona ermişti. Merakla beklenen itiraz sonuçları bugün açıklandı.

AFAD İL Müdürü Osman Pıhtılı geçtiğimiz haftalarda katıldığı Kanal23 Ana Haber’de bu itirazdan sonra artık itiraz yok, bundan sonraki süreç yargı ile devam edecek demişti.

Ayrıca Pıhtılı; “28 Ağustos itibariyle hak sahipliği komisyonlarımızı askıya çıkarmıştık. Hak sahipliği reddedilen vatandaşlarımız için 15 günlük itiraz sürecimiz vardı ve akabinde komisyonlarımız çalışmaya başladı bu itirazdan sonra artık itiraz yok bundan sonraki süreç yargı ile devam edeceği için arkadaşlarımız titizlik işe çalışıyor. Çalışanlarımız vatandaşların dosyalarını tek tek inceleyip eğer eksikleri varsa iletişime geçip tek tek nasıl yapacaklarını anlatıyorlar. Çok titiz çalıştığımız için süreç uzuyor.” İfadelerini kullanmıştı.

VATANDAŞLARIN BİR DİĞER İTİRAZ HAKLARI OLMAYACAK

Pıhtılı, hak sahipliği itiraz dilekçelerini 10 güne kadar askıya çıkaracağız. Daha erken bitebilir ancak Aralık ayına sarkmayacak. Vatandaşların bir diğer itiraz hakları olmayacak. Eğer bir itirazları var ise yargı yoluna başvurmaları gerekecek. demişti.

Vatandaşlar AFAD’ın resmi internet sitesi üzerinden başvuru sonuçlarını T.C. kimlik numarası ile öğrenilecek.

https://aydes.gov.tr/login