6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde hak sahibi olan 2 bin 255 depremzede için düzenlenecek kura çekimi çarşamba günü yapılacak. Kura çekimine İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın da katılması bekleniyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Elazığ'da Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca inşasına başlanan 2 bin 936 deprem konutundan 2 bin 255'i tamamlandı.

Geçen yıl 6 Şubat depremlerinin etkilediği Elazığ'da, evleri yıkılan veya ağır hasar görenlerin barınma ihtiyacını karşılamak için TOKİ tarafından başlatılan çalışmalar sürüyor.

Kent merkezinde Aşağı Demirtaş ve Yemişlik bölgesi, ilçelerde de Karakoçan, Palu, Sivrice ve Baskil'de etaplar halinde afet konutları yükseliyor.

İlde yapımı süren 2 bin 936 konuttan kaba işlemlerinin ardından dış cephe ve ince işlemleri tamamlanan 2 bin 255'i teslime hazır hale getirildi. Konutlar, Cuma günü kura çekiminin ardından hak sahiplerine teslim edilecek. Kura için yapılacak programa İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın da katılması bekleniyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ’daki temaslarının ardından aynı gün kentten ayrılacak.