Karakoçan’a on sekiz kilometre uzaklıkta bulunan Peri Çayı kenarındaki Golan Kaplıcaları, şifalı suları ve eşsiz doğa manzarası ile tatilcilerin uğrak noktası oldu

Havaların ısınmasını ve dokuz günlük bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar, Karakoçan’a on sekiz kilometre uzaklıktaki şifalı sulara ve eşsiz doğa manzarasına sahip Golan kaplıcalarına akın etti.

Golan Kaplıcaları yerin 400 metre altından çıkan 45 derecelik mineralli suyu ve hemen yanından geçen soğuk peri çayı ile yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Kaplıcanın suyunun kas ve eklem ağrılarını azaltarak, romatizmaya ve cilt hastalıklarına iyi geldiği ifade ediliyor. Kaplıca, misafirlerine ayrıca 30 odalı konaklama imkanı, haftanın yedi günü canlı müzik ve restoran imkanı sunuyor.

Kaplıcalardan şifa bulduklarını ifade eden vatandaşlar,kaplıcanın daha fazla gelişim gösterebilmesi için altyapı ve üstyapıya yatırım yapılması gerektiğini söylediler.

Golan Kaplıcaları İşletme Sahibi Musa Akdoğan, işletmeleri ile ilgili bilgi vererek sezon içerisinde 20 bin ziyaretçinin gelmesini beklediklerini ifade etti.