Elazığ’da başlatılan sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Türkiye’nin dünya çapındaki liselerinde eğitim gören öğrenciler Elâzığ geldi. Proje ile Elâzığ’daki öğrencilere yazılım ve münazara alanında eğitim veriliyor.

Elazığ’da İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi'nde Elazığ Basketbol gelişim sponsorluğunda başlatılan sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Türkiye’nin Dünya Çapındaki Liselerinde eğitim gören öğrenciler Elazığ’a geldi. Proje ile Elazığ’daki öğrencilere yazılım ve Münazara alanında ders veriliyor. 

Başlatılan Sosyal Sorumluluk Projesi için Üsküdar Amerikan Lisesi,  İstanbul Koç Lisesi ve İstanbul Robert Koleji’nden gelen Öğrenciler gençlik Merkezi’nde Elazığ Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Proje 35 öğrencinin katılımı ile 24- 28 Haziran Tarihleri arasında düzenlenecek.

 

 

Üsküdar Amerikan Lisesi Öğrencisi Mehmet Karabulut, amaçlarının yaptıkları sunumlarla Elazığ’daki öğrencilerin gelecekteki hedeflerini belirlemede yardımcı olabilmek olduğunu ifade etti.

 

 

İstanbul Koç Lisesi Öğrencisi Mehmet Efe Bedük, öğrencilere ileride meslek olarak seçebilecekleri alanda bir program öğretmek istediğini kaydetti.

 

 

İstanbul Robert Koleji Öğrencisi, Türk Milli Takımı Münazırı Eliz Karabulut,  öğrencilerin ellerindeki olanakların farkına vararak faydalanabilmesini sağlamayı hedeflediklerini belirtti.