AK Parti Kovancılar Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Demiroğlu, Ak Parti’den istifa ederek il genel meclis üyeliği için bağımsız aday olduğunu açıkladı.

31 Mart yerel seçimleri için AK Parti’den Kovancılar Belediye Başkanlığı için Aday Adayı olan Mustafa Demiroğlu, adaylık belirleme sürecinde bir takım haksızlıklar yapıldığını iddia ederek partisinden istifa ettiğini ve İl Genel Meclis Üyeliği için Bağımsız aday olduğunu açıkladı.

Mustafa Demiroğlu açıklamasında; “Ak Parti, Kovancılar ilçe teşkilatı kurucu üyelerinden biri olarak, Kovancılar belediye başkanlığı için Aday adaylığına yapmış olduğumuz müracaatta dokuz aday adayından altı aday adayının ankete dahi tabi tutulmaması, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onun bunu değil, halkın adamını aday yapacağız demelerine rağmen, aday belirlemede özellikle Kovancılar ilçemizin bir aday adayının günlerce isminin geçmesi, son saatlerde başka aday adayının ilçemiz insanını ciddi rahatsız edecek iddialarla rakibini devre dışı bırakarak aday olarak belirlemesi ilçe halkını, Ak Partili olarak beni ve tüm arkadaşlarımızı rahatsız etmiştir.

Farklı partilerden belediye başkan adayı olmam için teklifler gelmiş olmasına rağmen kabul etmedim. Ak Parti’nin bu denli konularla gündem oluşturması beni üzmüştür. Ak Parti’nin kuruluş amaç ve ilkelerine tamamen ters davranan kişilerin partinin yönetim birimlerinde idari sıfatlarla bizi yönetmeleri Ak partili birçok arkadaşımda ve bende rahatsızlık oluşturmuştur.

Bu vesile ile Ak Parti’den bu gerekçelerden dolayı istifa ederek, halkımın talepleri doğrultusunda bağımsız il genel meclis üyesi olarak adaylık başvurumu yaptım. Kovancılar halkı tüm gelişmelerin farkındadır. Partilerin amblemine değil halkımızın asaletine müracaat ettim. Halkıma inanıyor ve güveniyorum.” İfadelerini kullandı.