Elazığ Şeker Fabrikası tarafından, 2020 yılı içerisinde alınan 247 bin ton şeker pancarı karşılığında bin 356 çiftçiye, 57 milyon liralık ödeme yapılmaya başlandı.

Elazığ Şeker Fabrikası, Elazığ, Tunceli ve Diyarbakır’da 2020 yılı içerisinde bin 356 çiftçinin ürettiği 247 bin ton pancar alımı yapmıştı. Bu alım karşılığında çiftçilere bir miktar avans ödemesi gerçekleşmişti.

Elazığ Şeker Fabrikası Müdürü Mümtaz Çelik konuya ödemelere ilişkin kanal 23’e yaptığı açıklamada; ‘‘Elazığ Şeker Fabrikası olarak Elazığ, Tunceli ve Diyarbakır’da 2020 yılı içerisinde 1356 çiftçimiz ile pancar sözleşmesi yaptık. Bu sözleşme gereği çiftçilerimizden 247 bin ton bedel ödenecek pancar aldık. Ancak 2020 yılı içerisinde bir miktar kendilerine nakdi avans ödemesi yaptık. Kalan 57 milyon liralık miktar bugün itibarıyla çiftçilerimizin hesaplarına geçmeye başladı.’’dedi.

Öte yandan AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’ta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; ‘‘Bugün itibariyle çiftçilerimize pancar bedeli olarak 57 milyon TL ödeme yapıldı. Çiftçi ödeme ve destekleri düzenli devam ediyor.’’ İfadelerini kullandı.