Göreve geldiği günden itibaren öğrencilerin taleplerini yakından takip eden Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, öğrencilerin taleplerini çözmeye devam ediyor.

Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla birlikte yaklaşık 25 bini il dışından 45 bin öğrenciyi ağırlayan Fırat Üniversitesi’nde öğrencilerin talepleri anında karşılık buluyor.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, öğrencilerin taleplerinin karşılanması için örnek gayret gösteriyor.

Son olarak Fırat Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan bir öğrenci sosyal medya hesabından bugün Elazığ’a geldiğini ve bu gecelik kalacak yerinin olmadığını paylaştı. Rektör Prof. Dr. Göktaş, öğrencinin bu talebine Elazığ’ın misafirperverliğine dikkat çekerek anında karşılık verdi.

 

 

Ömer Faruk Başar isimli öğrenci sosyal medya hesabından, “Sayın Prof. Dr. Fahrettin Göktaş rektörüm Fırat Üniversitesi yüksek lisans öğrencisiyim Erzurum'dan geldim yarın dersim var ama bu gece konaklayacağım yer yok. Yardımcı olabilir misiniz?” diye paylaşım yaptı.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş da anında öğrenciye cevap vererek, “Değerli kardeşim, Elazığ misafirperver bir şehirdir. Bu dönem hiç bir öğrencimizin barınma problemi olmadı. Bu gecelik barınma talebinizi ilgili yöneticilerimize iletiyorum. Misafirhanemizde bu gece misafirimiz olacaksın” dedi.

 

 

Öte yandan Fırat Üniversitesi öğrencilerinin sosyal medyadan ilettikleri diğer taleplerde tek tek çözüme kavuşuyor. Öğrenciler taleplerinin yönetim tarafından hızlıca çözülmesi nedeniyle oldukça mutlu olduklarını ifade ederek Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a teşekkür paylaşımları yapıyorlar