Korgeneral Osman Erbaş helikoptere binmeden önce dün şehadet yıl dönümü olan Şehidimiz Musa Yılmaz’ın Kabrini ziyaret ederek çiçek bıraktı, aileyi aradı. Aile ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde şehitlik yüksek bir mertebe inşallah bize de nasip olur dedi. Aileden Şehidin babasının hastanede yattığını öğrenince babası ile ilgili Fırat Üniversitesi Rektörü Fahrettin Göktaş’la yaptığı son konuşmanın detaylarına Kanal 23 ekibimiz ulaştı.

 

 

İLGİLENİRSENİZ MEMNUN OLURUM

8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş Fahrettin Göktaş’a attığı mesajda şu ifadeleri kullanmıştı;

Şehit Korgeneral Osman Erbaş ‘’Sayın Rektörüm öncelikle hayırlı günler/mesailer dilerim. Bugün şehadet yıl dönümü olan şehit Musa Yılmaz’ın babasını aradık. Halen Fırat Tıp Hastanesinde yatıyor. Kızı Saadet hanım başında. Bir talepleri olmadı, ancak ilgilenirseniz memnun olurum. Selamlar. Başhekim hocamıza da ilettim.’’

Fırat Üniversitesi Rektörü Fahrettin Göktaş ‘’ Paşam arkadaşların haberi var. Bende ilgilenmelerini söyledim. Saygılarımı sunuyorum.’’

8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş Şırnak İdil'de hendek olaylarında 4 Mart 2016 yılında şehit olan Uzman Jandarma Musa Yılmaz’ın mezarına çiçek gönderdiği öğrenildi.

Şırnak İdil'de hendek olaylarında 4 Mart 2016 yılında şehit olan Uzman Jandarma Musa yılmaz 27 yaşında ve 7 aylık evliydi. Şehit Korgeneral Osman Erbaş’ın ilgilenilmesini istediği babası Ahmet Sultan Yılmaz’ın böbrek yetmezliği nedeniyle Fırat Üniversitesi hastanesinde tedavisi sürüyor.

 

 

 

 

 

ŞEHİTLİK MERTEBESİ İNŞALLAH BİZE DE NASİP OLUR DEDİKTEN SONRA ŞEHİT OLDU

Şehit Uzman Jandarma Musa Yılmaz’ın annesi Saadet Yılmaz ‘’O bizim babamızdı. Rahmetli çok insaflı bir adamdı. Dedi oğlunun yıl dönümüdür bir hal hatır sordu. Ahmet ağabeyle konuşayım dedi. Bende hastanede dedim. Hangi hastanede dedi. Üniversite hastanesinde dedim. Siz şimdi neredesiniz onunla konuşmak istiyorum dedi. Bende biz şehitlikteyiz, biraz sonra oraya gidiyoruz dedim. Geldik buraya bir daha aradı bizi konuşmak istiyorum dedi bende konuşamıyor dedim. Allah hayırlı şifa versin dedi. Bizim acımızı paylaştı, derdimize ortak oldu. Bize sabır verdi keşke bizde o mertebeyi görsek Allah o mertebeyi bize de nasip etsin. Çok iyi bir adamdı bizi yalnız bırakmadı. Bizim hal hatırımızı sordu acımızı paylaştı. O bizim babamızdı her zaman bizi arardı bir şeye ihtiyacınız var mı eksiğiniz var mı diye sorardı. Bende teşekkür ederim eksiğimiz yok dedim. Ahmet ağabey için Başhekimle konuşayım sizinle ilgilensinler dedi. Telefonu kapattık. Sonrasında Başhekim geldi 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş beni aradı. Ahmet ağabeyimizle bizzat ilgilen bizzat konuş dedi. Bizde teşekkür ettik. Bizimle ilgilendi acımızı paylaştı. İki saat sonra haberlerde böyle böyle dediler. Allah onun duasını kabul etti dedim. O keşke bizde o mertebeyi alsaydık dedi Allah duasını kabul etti. Biz çok üzüldük Allah ailesine sabır verisin geri kalanları bağışlasın. Allah askerlerimize, vatanımıza, milletimize bol sabır versin. Allah ayrı ayrı hayırlı şifalar versin. ‘’ dedi.

 

 

 

 

 

 

KARDEŞİMİN ŞEHİTLİK YIL DÖNÜMÜNÜ UNUTMAMIŞ ŞEHİTLİĞE ZİYARETE GİTMİŞ

Şehidin Ağabeyi Mehmet Şirin Yılmaz  ‘’4 Mart 2016 kardeşimin şehitlik yıl dönümüydü şehitliğe gidiyorduk arabada o sırada bizi aradı komutanım. Ben Korgeneral Osman Erbaş dedi kendini tanıttı. Şuan şehitlikteyim oğlumuzun ölüm yıl dönümü tekrar başınız sağ olsun Allah rahmet eylesin. Çok yüksek bir mertebe, çok güzel bir mertebe Allah bize de nasip eder inşallah dedi. Babamla annemle konuşmak istedi babamın hastanede olduğunu söyledim hangi hastane dedi. Hastanenin ismini söyledim ben başhekimle konuşayım size yardımcı olsun dedi. Var mı bir isteğiniz ihtiyacınız bu benim özel numaram her zaman beni arayabilirsiniz. Çok sıcakkanlı çok merhametli bir insandı. Allah kendisinden razı olsun. Şehitlik çok yüksek bir mertebe herkese nasip olmaz rabbim bize de nasip eylesin dedi.  Aradan bir saat geçti haberlerde helikopterin düştüğünü öğrendik. İlk başta inanamadık çok üzüldük biraz araştırdıktan sonra gerçekten de on bir askerimizle beraber şehit olduklarını öğrendik. Allah ailelerine, vatanımıza, milletimize sabır versin. Aslında çok güzel bir mertebe şehitlik herkese nasip olmaz. Allah rahmet eylesin diyelim vatanımızın milletimizin başı sağ olsun. ‘’ dedi.