AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık 2. tur cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek istedi. Balık, Elazığlılara da “sandığa gidin” çağrısı yaptı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Kanal 23 televizyonunu ziyaret etti. Sermin Balık ve beraberindekiler Kanal 23 Genel Yayın Yönetmeni Arif Çakmak tarafından karşılandı.

 

 

14 Mayıs’ta yapılacak parlamento seçimlerinde Cumhur ittifakının Elazığ’dan 4 milletvekili çıkardığını belirten Sermin Balık, Elazığlılar’a teşekkür ederek: “sayın cumhurbaşkanımıza çok büyük bir oy çıktı Elazığ’dan. Türkiye’de 13. Olduk. Bizim amacımız bu kadar hizmetten sonra Türkiye’de ilk 5’e girebilmek. Ben 28 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde inşallah Türkiye’nin ilk 5’inde yer alacağımızı düşünüyorum.” Dedi.

28 Mayıs’ta yapılacak 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek isteyen Sermin Balık: “bizim hayallerimiz var Türkiye için. Başlasın Türkiye’nin 100 yılı dedik. Cumhurbaşkanımız bugüne kadar vatandaşlara verdiği her sözü tuttu, her hayali gerçekleştirdi. Biz hayallerin ötesinde bir Türkiye meydana getirdik artık yön verilen değil yön veren bir ülke olduk. Yönetimine şekil verilen değil artık yönetime şekil veren bir ülke olduk. Buda cumhurbaşkanımızın liderlik vasfıyla oldu. Ben 28 Mayıs itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımıza vatandaşlarımızın teveccüh göstereceklerini ve yeniden başkanlığa taşıyacaklarına yürekten inanıyorum. Elazığlı hemşehrilerimden ricam var, bir oy ile mi olacak demesinler bir oy geleceğinizi, iktidarınızı ve sizi yönetecek kişiyi belirler. Bu yüzden özellikle vatandaşları sandığa davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.