Yaklaşık bir ay önce Elazığ’da faaliyetlerine başlayan Tamga Uluslararası Arama Kurtarma Ve Yardım Derneği Elazığ Şubesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için yardım kolileri hazırladı.

TAMGAKUT, yani TAMGA Uluslararası Arama Kurtarma ve Yardım Derneği Elazığ Şubesi çalışmalarına devam ediyor.

Yaklaşık bir ay önce Elazığ’da da faaliyetlerine başlayan, Elazığ’ın yanı sıra 31 ilde ve yurt dışında temsilciliği bulunan TAMGAKUT, hava, deniz ve kara koşullarında meydana gelen kaybolma, kaza olaylarında, doğal afetlerde gönüllü olarak hizmet veriyor.

 

 

Kuruluşun Elazığ şubesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için yardım kolileri hazırladı.

TAMGAKUT Elazığ il Başkanı Kubilay Güzel, Elazığ ve bölgede oluşabilecek afetlerde devlete destek olma hedefinde olduklarını söyledi. Güzel açıklamasının devamında; “ Başı dertte olan kişilere en kısa sürede yardım için gereken uygun koşulları sunmak ve doğru aram kurtarma çalışması yaparak kazazedelere temel ilk yardım desteği sağladıktan sonra emniyetli ortamlara nakillerini sağlamak bu tür olaylarda can kaybını en aza indirmek ve bu arama kurtarma konularında toplumu bilgilendirmeyi kendine adamış kutlu davanın Elazığ temsilcileri olarak ilimizde ve bölgemizde oluşacak afet olaylarında devletimize elimizden gelenin fazlası ile karşılıksız destek olacağımıza söz vererek başladık.” Dedi.

 

 

Başkan Güzel, Vali Erkaya Yırık’a destekleri için teşekkür ederek; “ Gönüllük davamızda desteklerini esirgemeyen makamında bizlerin taleplerini dinleyen ve çözüme ulaştıran devlet büyüğümüz Erkaya Yırık beye teşekkür ediyoruz dedi.