Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi düzenlediği kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya geldi.

Kahvaltı İle Geçtiğimiz Günlerde Türk Eğitim-Sen Elazığ Şubesinde gerçekleşen altıncı olağan genel kurulunda seçilen yönetim kurulu ile basın mensuplarının tanışması ve sendika hakkında bilgi vermek amaçlandı.

Kahvaltı sonrası konuşan Türk Eğitim-Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın, Türk Eğitim Sen Elazığ şubesinin bölgenin en güçlü şubesi olduğunu kaydetti.

Başkan Taşkın: “Elazığ Türk Eğitim Sen 1992 yılından beri faaliyet gösteriyor. Birçok şube başkanımız şube yöneticimiz görevler yaptı çok zor dönemlerde gerçekten ciddi bir duruş sergileyerek sendikamızı bugüne kadar getirdiler. Türk Eğitim Sen’de bölgenin en güçlü şubesi Elazığ Şubesidir” dedi.

Taşkın farklı bir sendikacılık anlayışı ortaya koyacaklarını dile getirirken, eğitimdeki sorunların karşılıklı diyalogla çözülebileceğini söyledi.

Taşkın: “Geçmiş yöneticilerimizden biraz daha genciz bu anlamıyla seçim süreci boyunca da hep farklı bir sendikacılık anlayışı ortaya koyacağımızı söylemiştik. Geçen günlerde bir Elazığ Öğretmen Evini istiyor diye bir gündem çalışması yapmıştık. Elazığ’ın eğitim sorunlarımızın ortak çıkarlarımızın diyeyim Elazığ anlamında eğitim anlamında karşılıklı diyalog yoluyla daha rahat çözülebileceğini düşünüyoruz. Biz her türlü kurumla bu anlamda diyaloğa hazırız” ifadelerini kullandı.