Türkiye Yazarlar Birliği Derneğinin Elazığ Şubesi Açıldı.

Türkiye Yazarlar Birliği’nin Elazığ Şubesi’nin açılışı gerçekleştirildi.   Türkiye Yazarlar Birliği’nin Elazığ Şube Başkanlığına ise Nazım Payam seçildi.

 

 

Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şube Başkanı Nazım Payam yaptığı açıklamada, Vakfın ilkeleri şekillendirdiğini dile getirdi.

Başkan Payam; “Vakıf bizim ilkelerimizi biçimlendirmekle kalmıyor hem de kadim bir geleneğin mensubu olma şuurunu bize veriyor. Ve biz bu şuurla hareket ediyoruz. 20 yıl bizim külliyeyi de bu doğrultuda, bu ilkede yürüttük. İnşallah Allah nasip ederse Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi’ni de yürüteceğiz” dedi.

 

 

Türkiye Yazarlar Birliği Kurucusu Mehmet Doğan, Türkiye Yazarlar Birliğinin 43 yılı geride bıraktığını dile getirerek mutluluğunu paylaştı.

Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan  İstiklal Marşının Yazılışının 100. Yılı olması sebebiyle bu yılın İstiklal Marşı yılı olarak kabul edilmesine öncülük ettiklerini dile getirdi.

 

 

Elazığ Valisi Ömer Toraman, sivil toplum yapısının Elazığ’da çok güçlü olduğunu dile getirdi. Vali Toraman; “Sivil toplum yapısının Elazığ’da çok güçlü olduğunu ifade etmek isterim. Bu güçlü yapının da en önde gelenlerden bir tanesinin de İzzetpaşa Vakfı olduğunu burada geçmişte de yaşamış, çalışmış birisi olarak zihnimde hep muhafaza etmiştim. Bu sivil toplum örgütüyle beraber şehrimize kültür anlamında önemli hizmetler yapacaktır. Biz de her zaman emrinize amadeyiz. Gücümüz yettiğince, elimizden geldiğince sizin yanınızda olmaya gayret göstereceğiz” dedi.

Vali Toraman ayrıca dernekle Elazığ’a önemli hizmetler yapılacağını söyleyerek her zaman destekçileri olduklarını ifade etti.